Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Ošklivá válka Nedvědů: Honza ponížil bratrance Frantu, ten mluví o zradě, za vším je žena

Honza Nedvěd mladší, Honza Nedvěd a František Nedvěd mladší hrají spolu.
Zdroj: Se souhlasem Honzy Nedvěda a Františka Nedvěda mladších
+ Dalších 7 fotografií
nedvědi

Synové Honzy Nedvěda (75) a jeho zesnulého bratra Františka (†73) se před pár měsíci rozhodli k potěše fanoušků svých tátů začít vystupovat společně. Idyla ovšem skončila hned vzápětí. Když se totiž Franta po konfliktu rozhodl ukončit spolupráci, Honza se proti němu veřejně vytasil s dost důvěrnými informacemi o psychickém zdraví. Dokonce o něm tvrdí, že urychleně patří do léčebny. „Volal jsem tím o pomoc,“ vysvětluje nyní Jan ponížení příbuzného pro eXtra.cz.

Honza a František Nedvěd mladší: Válka bratranců

Podstata rodinné války bratranců Honzy a Františka Nedvěda mladších, a na tom jediném se shodnou, spočívá v tom, že Honza se nesnesl s přítelkyní Franty Renatou. Ta dvojici dělala manažerku, podle svých slov profesionálně, podle Honzy Nedvěda mladšího tragicky.

Právě kvůli ní se oba muži rozhádali. František nechce s příbuzným dál spolupracovat, ale rozhodl se dohrát nasmlouvané koncerty. Na to Honza zareagoval po svém.

Ponížení Františka Nedvěda mladšího

I když od začátku konfliktu připomínal, že vším, co dělá a říká, chce příbuznému pomoci, o Františkovi začal veřejně mluvit jako o psychicky velmi nestabilním jedinci a přidal i dost soukromé informace o jeho psychickém stavu včetně tvrzení o jeho dřívějších pokusech o sebevraždu.

Blesk dokonce na základě informací od Honzy uveřejnil článek, že František byl hospitalizovaný na psychiatrii. „Musí to tak být, jinak bude zase skákat z mostu nebo si podřezávat žíly, jak to v minulosti udělal. Franta má totiž sebevražedné sklony,“ tvrdil Blesku a s tím i spoustu dalších neuvěřitelných věcí.

Rána do živého

Nezapomněl seknout ani do citlivého místa, když i pro eXtra.cz později zopakoval, že ani zesnulý František Nevěd starší, ani bratr Vojta s Frantou nechtěli nikdy hrát, protože prý moc dobře věděli, jak to s ním ve skutečnosti je.

Problémem ale je, že Františka celý konflikt sice skutečně vykolejil a i v povídání pro eXtra.cz před pár dny naznačil, že se v případě doporučení psychiatričky nechá hospitalizovat, nakonec ale po vyšetření odjel domů.

Už večer se ale začaly šířit po internetu šířit lži, že jsem tam zavřený. Přitom kontrola u paní doktorky proběhla dobře. Jenže jak jsem slíbil, chci dojet všechny nasmlouvané koncerty, takže by podle mě pořadatelé měli vědět, že funguju,“ sdělil eXtra.cz ve čtvrtek večer František Nedvěd.

„Renata Honzovi opravdu nic neudělala. Nejdřív útočil na ni, teď na mě, chce nás poškodit a rozeštvat. Je to jeho cílený záměr nám ublížit,“ myslí si.

To ještě nevěděl, co o něm vyjde v pátečních novinách.

Pocit zrady

„Co jsem si ráno o sobě přečetl, bylo pro mě překvapení. Myslíte si, že kdyby mi chtěl Honza opravdu pomoci, jak stále tvrdí, že by se zachoval takhle a řekl Blesku o mně takové věci? Když ví, že přesně tohle, co zveřejnil, jsou moje slabé stránky, které jsem mu svěřil, protože jsem mu důvěřoval, že je nikdy nepoužije proti mně?“ kroutí hlavou František Nedvěd mladší, který jako by vizáží tátovi z oka vypadl.

Sám Honza Nedvěd nevidí nic špatného na tom, že o synovci svého táty rozhlašoval do médií tak důvěrné věci. „Mám na to právo, je to rodina. O tom, že si tam půjde lehnout, mi říkal pár dnů předtím sám. A že jsem říkal ty další věci? Chtěl jsem, aby to jeho okolí otevřelo oči. Není v pořádku a měl by si tak jako v minulosti na té psychiatrii čtvrt roku odpočinout. ​Doteď s tím nikdo kolem něj nic nedělal. Tak mi poraďte, jak jinak mu pomoci. Má vážně problém,“ dušuje se syn folkového barda Honzy Nedvěda, že jeho důvodem nebylo ublížit a ponížit, ale prý bratrance zachránit.

Ten už ale celou věc odmítá dál řešit.

„Celá rodina mě před ním varovala, ale říkal jsem si, že to s ním zkusím. Musel jsem se spálit sám, měli pravdu. Tím je to pro mě uzavřené,“ krčí rameny František.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy