Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Oskar Hes poprvé na správné straně zákona v Kriminálce Anděl: Chtěl bych si zahrát prince, říká

+ Dalších 5 fotografií

Pátá série Kriminálky Anděl nastavila laťku vysoko a nepřestává se jí držet. Čtvrtý díl s názvem Krvavé kameny zavede diváky do muzea, kde bude vyšetřovací tým řešit vraždu kurátorky. Na její účet si tak trochu zavtipkuje benjamínek party v podání Oskara Hese (24). Ten se do seriálu přidal v poslední sérii a kriminalistu si zahrál vůbec poprvé. Být v této pozici namísto pachatele je podle něj lepší. V budoucnu by si však chtěl zahrát prince, prozradil v rozhovoru pro TV Nova.

Kriminálka Anděl se na televizní obrazovky vrátila po devítileté pauze a nutno říci, že ve velkém stylu. Čtvrtý díl zavede diváky do muzea, kde ve sterilizační místnosti byla nalezena kurátorka udušená ozonem. Na toto téma se pokusí vtipkovat nejmladší člen týmu, poručík Fišer v podání herce Oskara Hese. Je ale evidentní, že si pro zlehčování situace nevybral dobrý okamžik.

Benjamínek mezi ostřílenými kolegy

Oskar Hes se ke Kriminálce Anděl připojil v páté řadě a je mezi svými kolegy, kteří se navíc znají z natáčení předchozích sérií, nejmladší. "Byl jsem trochu nervózní, abych se přiznal, jak sem zapadnu, ale zatím je to moc fajn," prozradil v rozhovoru pro TV Nova třetí den natáčení. "Všichni se usmívají, takže jsem zvědavý, jak to bude pokračovat," řekl s nadějí. Že by však měl postavu ztvárňovat třeba patnáct let, jako jeho někteří kolegové, to si představit spíš nedovede: "Možná mě to ale začne tak bavit, že to vydrží dlouho, ale v tuto chvíli nedokážu říct."

Podobnou roli ztvárňuje Oskar Hes poprvé. "Nikdy jsem ještě nehrál kriminalistu, takže je to pro mě novinka. Vždycky jsem hrál třeba podezřelého nebo i vraha, takže teď to vidím z té druhé strany, jsem součást týmu a ty zločiny vyšetřuji," vysvětlil s tím, že na straně zákona se cítí dobře. "Asi je lepší strana dobra. Člověk má jakýsi přirozený respekt, když vyslýchá, než když je vyslýchaný. Je tak nějak nad věcí. Je to tak nějak pohodlnější," přiznal Hes.

Do budoucna má však Hes jiné plány. "Hrozně bych si chtěl zahrát v pohádce. Tedy moje rodina by si to strašně přála, abych hrál prince v pohádce. A ještě bych si chtěl hrozně zahrát nějakého zloducha," vzkázal režisérům mladý herec.

Zdrcený Švehlík

Kromě smrti kurátorky, kde cizí zavinění ředitel muzea v podání Martina Myšičky až nápadně odmítá, řeší policisté i případ, který se jich osobně dotýká. Pobodání manželky Tomáše Benkovského, kterého od první série hraje David Švehlík, a únos jeho nevlastní dcery, laborantky Hany Brodské.

Oficiálně je jim sice tento případ odebrán, s tím se ale kapitán Benkovský odmítá smířit a pokouší se pátrat na vlastní pěst. Zdravotní stav manželky a nejistota ohledně toho, jak je na tom nevlastní dcera, ho dostává pod stále větší tlak a způsobí, že se začíná chovat zkratkovitě. Je tedy jen otázkou času, kdy se o jeho nestandardních krocích dozví Dalibor Gondík coby plukovník Pospíšil.

Premiérový díl Kriminálky Anděl uvede TV Nova v pondělí 18. září ve 20:20.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy