Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Osiřelá Viktorka (4) má před sebou další náročné operace: Do čelisti dostane dráty

Osiřelá Viktorka (4) má před sebou další náročné operace: Do čelisti dostane dráty
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
zákrok
Na konci května se udála tragická dopravní nehoda, při které vyhasly tři lidské životy. Viník Petr N. (†27) zemřel ihned po čelní srážce svého BMW s octavií, kde seděl Radek (†40) a Jana (†30) s dcerou Viktorkou (4), která jako jediná nehodu přežila. V současné době je v nemocnici a doktoři dělají vše pro to, aby měla zase kvalitní život...

Petr N. z Královéhradeckého kraje byl milovník rychlé jízdy a riskování za volantem. Takový přístup se mu však velmi vymstil, když zjevně zapříčinil autonehodu u Černožic a zabil nejen sebe, ale další dva lidi. Těmi byli Radek Ž. a Jana V., rodiče čtyřleté Viktorky, která jako jediná nehodu přežila.

Známí pravidelně informují o stavu Viktorky

Radek se živil řízením a díky své práci a charakteru si udělal mnoho přátel. Ti se vzájemně pravidelně informují o stavu malé Viki. Po převezení do nemocnice ji lékaři ošetřili tak, aby ji dostali z nejhoršího a navodili jí kóma. Poté přišli s plánem několika zákroků, aby jí vrátili zpět kvalitní a funkční život. Jen bez rodičů...

Podle posledních informací od rodinných známých to vypadá, že už má Viki něco za sebou. Po magnetické rezonanci lékaři měli zjistit, že má zlomenou jednu z kostí v hrudníku, která jí tlačí na plíce. Dříve se i zmiňovali, že s plícemi měla při pobytu v nemocnici problémy. "Dělali jí i rezonanci hlavy a zjistili jí jen malý otřes mozku po nárazu," dodala rodinná známá.

Holčičku čeká operace čelisti

V neděli odpoledne vyšlo najevo, že Viki měla rozbitý celý obličej, ale už se lepší. "Na zítra v osm ráno má naplánovanou operaci. Budou jí implantovat dráty do spodní čelisti," uvedla žena na facebookové stránce, kde lidé mohou vzpomínat na zemřelé řidiče z povolání.

Tam se dokonce s Radkem rozloučilo i několik jeho přátel a kolegů. Přidávají vytvořená emotivní videa s fotkami Radka, Jany a Viktorky a doplňují je dojemnými písněmi. Jeden muž například použil píseň Jednoho dne se vrátíš od Věry Špinarové. "Nejde zadržet slzy, zapálím svíčku a na auto dám černou stuhu. Odpočívejte v pokoji," slíbil jistý Jan.

Poslední rozloučení a pomoc pro Viki

Kolegové řidiči se dohodli, že na počest zesnulého Radka i Jany v den jejich pohřbu, tedy 11. června v 11 hodin, dlouze zatroubí, jak to mají ve zvyku. Během chvíle dokonce vznikly dva transparentní účty. Jeden založila Radkova matka Jiřina, která nemá bohužel tolik financí, aby dokázala Viktorce zajistit skvělou budoucnost a ještě zaplatit pohřeb milovaného syna a jeho partnerky. Druhý založili kolegové řidiči.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy