Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Oscarový herec v průšvihu: Timothy Hutton byl obviněn ze znásilnění čtrnáctileté dívky

Zdroj: profimedia
+ Dalších 7 fotografií
Odporný čin
Oscarový herec Timothy Hutton (59) je obviněn ze znásilnění, ke kterému mělo dojít v roce 1983. Ženě, která ho z odporného činu nařkla, bylo tehdy čtrnáct let. Herec obvinění popírá a ženu nazývá lhářkou.

O herci Timothym Huttonovi, který získal Oscara za snímek Obyčejní lidé, je v posledních dnech hodně slyšet a bohužel ne v dobrém. Podle zahraničního webu BuzzFeed News má totiž na svědomí znásilnění, ke kterému mělo dojít před 37 lety, tedy v roce 1983.

Kruté obvinění

Z odporného činu ho obvinila Sera Johnston (50). Loni na herce podala na policii ve Vancouveru trestní oznámení. Uvedla, že ji herec zneužil, když byl ve městě natáčet snímek Iceman. Podle výpovědi jí tehdy bylo 14 let.

Ona a dvě její kamarádky byly pozvány do hotelového pokoje, kde Hutton pobýval. Johnston řekla, že byla znásilněna a obtěžována jak Huttonem, kterému bylo tehdy 20 let, tak jeho kamarádem.

Sera se nechala slyšet, že o hrůzném činu nemluvila, protože se bála, že by jí nikdo neuvěřil. Odvahu získala až s kampaní #MeToo, která poukazuje na sexuální obtěžování.

Hutton zapírá

Timothy, který je hvězdou seriálu Dokonalý podraz, její obvinění popřel. V prohlášení pro BuzzFeed tvrdí, že Seru nikdy v životě nepotkal. Její výpověď označil za nesmysl, zdánlivě nepravdivé, drsné a pomlouvačné výroky.

"V uplynulých dvou a půl letech jsem byl terčem několika pokusů o vydírání ženou jménem Sera Johnston, aby ode mě získala miliony. Vyhrožovala, že pokud nesplním její požadavky, půjde do tisku s falešným tvrzením, že jsem ji před 37 lety v Kanadě sexuálně napadl. Nikdy jsem nenapadl paní Johnston," řekl na svojí obhajobu Hutton s tím, že BuzzFeed se rozhodl její příběh uveřejnit, ačkoli mají dokumenty, které potvrzují, že Seřin příběh není pravdivý.

Související články

Další články