Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Oscarový herec Robert De Niro slaví 77. narozeniny: Kvůli roli je schopen zajít hodně daleko

Oscarový herec Robert De Niro slaví 77. narozeniny: Kvůli roli je schopen zajít hodně daleko
Zdroj: Netflix
+ Dalších 6 fotografií
narozeniny
Robert De Niro patří k nejtalentovanějším hercům planety. Aby ztvárnil svou roli dokonale, je schopen zajít hodně daleko. Třeba se naučit i sicilský dialekt, když si to role žádá. Jedna z jeho nejznámějších rolí ve filmu Kmotr 2 Roberta dostala do mezinárodního povědomí. Charismatický oscarový herec dnes slaví 77. narozeniny.

Slavný herec Robert De Niro se v roce 1943 narodil v New Yorku dvěma známým malířům. Vyrůstal v italské čtvrti a už odmalička tíhl k divadlu. Poprvé se před publikem ocitl v deseti letech a v šestnácti opustil střední školu, aby se mohl připojit k zájezdovému divadelnímu souboru.

Kvůli roli je schopný zajít daleko

V 60. letech absolvoval hereckou průpravu u tehdy slavných herců Stelly Adler či Lee Strasberga v Actors Studiu. Do povědomí široké veřejnosti se dostal v roce 1975 díky roli sicilského přistěhovalce Vita Corleoneho ve filmu Kmotr 2 Aby zněl před kamerou důvěryhodně, naučil se kvůli této roli sicilský dialekt. Robert De Niro je proslulý tím, že se snaží své hrdiny zahrát co nejvěrohodněji a neváhá na to vynaložit veškeré úsilí.

Kvůli roli ve filmu Taxikář neváhal pět týdnů každou noc jezdit po New Yorku a převážet lidi. Kvůli filmovému muzikálu New York, New York se zase naučil obstojně hrát na saxofon. Jeden z nejlepších výkonů své kariéry předvedl ve filmu Zuřící býk, kvůli němuž absolvoval celoroční boxerský výcvik a pro roli boxera Jakea musel přibrat pětadvacet kilogramů.

Rozmanitost charakterů

Roberta diváci měli šanci vidět v různých žánrech a hereckých polohách. Především v 80. letech překvapoval různorodými rolemi, mezi nimiž převažovaly dramatické a psychologicky složité charaktery. Stejně tak ale De Niro exceloval v rolích, které měly smysl pro humor, což ukázal ve filmech Tenkrát v Americe nebo Zamilovat se, kde vzplanul láskou k výtvarnici, již hrála Meryl Streep.

Tři manželky a pět dětí

Charismatický herec býval snem mnoha žen. Za svůj život měl tři manželky. Od roku 1976 jí byla černošská herečka a zpěvačka Diahnne Abbott, která si s ním i v mnoha filmech zahrála. Otcem se stal ale až po boku druhé manželky - modelky Toukie Smith, s níž žil od roku 1990 a má s ní dvojčata. V roce 1997 se oženil s bývalou letuškou Grace Hightower, se kterou žije dodnes. Celkem má herec pět dětí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy