Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Oscar za Jokera by byl největším štěstím: Joaquin Phoenix popsal tragickou smrt bratra

Zdroj: imdb.com
+ Dalších 8 fotografií
neštěstí
Joaquin Phoenix (45) se v poslední době setkává s velkým úspěchem - hlavní role ve filmu Joker mu přinesla Zlatý glóbus a dost možná za ni získá i sošku Oscara. Ve svém životě už ale prošel mnohými zkouškami, z nichž tou nejtěžší byla tragická smrt bratra. O té oceňovaný herec výjimečně otevřeně promluvil v rozhovoru v pořadu 60 Minutes.

Stejně jako Joaquin Phoenix i jeho bratr River Phoenix byl hercem, jehož kariéra se na počátku devadesátých let úspěšně rozjížděla. Možná právě náhlý úspěch dohnal Rivera do náruče démonů, kteří mu nakonec vzali život.

Psal se rok 1993, když River zemřel před klubem Viper Room. Bylo mu teprve 23 let a před zraky veřejnosti a v náruči svého bratra naposledy vydechl kvůli předávkování drogami. Okolo stála spousta cizích lidí, kteří přihlíželi smrti talentovaného her­ce.

V době, kdy River zemřel, jeho hvězda zářila jasněji než Joaquinova. Kritici ho vychválili za výkony ve filmech Mé soukromé Idaho, Pobřeží moskytů a Čas zastavit se. Za poslední zmiňovaný snímek byl dokonce nominován na Oscara. Jeho veřejná smrt rodinu poznamenala způsobem, jaký si jen málokdo umí představit.

Pronásledování a strach truchlit

Joaquin Phoenix přiznal, že vzpomínky jsou bolestné. „River byl skutečně velkou hvězdou a my jako rodina jsme si to neuvědomovali,“ přiznal filmový Joker. „Jeho veřejná smrt naši rodinu postihla tím nejhorším způsobem. V době, kdy chcete truchlit, truchlit nemůžete. Nad vaším domem létají helikoptéry a na pozemek se snaží dostat cizí lidé, jen aby zachytili váš smutek,“ řekl Phoenix.

Dnes je Joaquin nominovaný na Oscara za hlavní roli ve filmu Joker, přiznal ale, že k jeho kariéře ho inspiroval právě zesnulý bratr. „Jeho nadšení ve mně cosi probudilo,“ dodal Joaquin Phoenix. Ten má podle mnohých diváků sošku za nejlepší herecký výkon jistou.

Související články

Další články