Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Oscar 2022: Ponížená manželka Willa Smithe trpí alopecií, takhle s ní šel čas

Jada Pinkett Smith v průběhu let.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Proměna

Jada Pinkett Smith (50) se stala hlavním důvodem, proč její manžel Will Smith (53) vstal a v přímém přenosu vrazil facku komiku Chrisu Rockovi (57). Právě ten si totiž dělal legraci z oholené hlavy Jade, aniž by zřejmě tušil, že trpí alopecii, tedy onemocněním způsobujícím vypadávání vlasů. Tuto nemoc jí lékaři diagnostikovali v roce 2018. Poprvé o ní promluvila ve své talk show Red Table Talk. 

Slavnostní udílení Oscarů přineslo jedno velké drama. V jednu chvíli totiž přirovnal moderátor Chris Rock manželku Willa Smithe Jade Pinkett Smith k Demi Moore, když hrála ve snímku G. I. Jane (1997). Tehdy měla Moore oholenou hlavu, stejně jako ji měla na udílení letošních Oscarů i Jade Smith. Jenže ta tento účes neměla dobrovolně, ale kvůli alopecii (nemoc způsobující vypadávání vlasů, pozn. red.), kterou trpí. Podle Rocka měla Smithova žena účast ve druhém díle jistou.

Herec Will Smith následně přišel na pódium a v přímém přenosu vrazil Chrisovi facku. Většina lidí sedících v sále si myslela, že jde o připravenou scénku a když se Will vrátil zpět na své místo, naštvaně zařval ještě dvakrát na komika: „Neber si jméno mojí ženy do své za*rané huby!“ V tu chvíli většina lidí pochopila, že o vtip rozhodně nejde.

Alopecie ji děsila

Jada Pinkett Smith měla v minulosti krásné husté vlasy. O alopecii, tedy o infekčním onemocnění způsobujícím vypadávání vlasů, začala veřejně mluvit v roce 2018. „Spousta lidí se mě ptalo, proč nosím turbany. No, nemluvila jsem o tom. Není snadné o tom mluvit, ale začnu,“ prozradila tehdy v rozhovoru, jak upozornil web People. Poprvé o tom informovala ve své talk show Red Table Talk.

Dodala také, že alopecie pro ni byla zpočátku děsivá. „Jednoho dne jsem byla ve sprše a v ruce jsem najednou měla hrstku vlasů. Řekla jsem si: Panebože, já jsem plešatá? Bylo to jedno z těch období v mém životě, kdy jsem se doslova třásla strachy,“ doplnila před lety Jada Pinkett Smith.

I české celebrity mají alopecii

To byl zároveň impuls k tomu, aby si ostříhala hlavu, a nosí to tak doposud. Inspirovala jí k tomu i dcera Willow Smith (21), která si oholila hlavu v roce 2021. Na začátku tohoto roku během udílení cen Critics Choice Award Jada ještě zdůraznila svůj vzhled tím, když si na oholenou hlavu dala diamantovou čelenku v hodnotě 46 tisíc dolarů (tj. více než milion korun, pozn. red.).

Alopecie se nevyhnula ani českým celebritám. Veřejně se k ní přiznaly třeba modelka Karolína Mališová, moderátor Tomáš Drahoňovský či muzikant Jordan Haj.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy