Večer předávání Oscarů je významnou událostí, na kterou se celebrity chystají klidně půl roku. Všechny celebrity si přejí, aby obdivný pohled ostatních ulpěl právě na nich.

Některé však vzbudily pozornost z důvodu, o který zřejmě nestály. Jejich modely se dostaly do povědomí jako „nejhorší“. Kromě Diane Kruger šlo vcelku o neznámé herečky, které nevzbudily takovou pozornost, jako kdyby šlo o slavné celebrity. Tím pádem nemusí mít obavy z ostudy, stejně si na to zítra nikdo nevzpomene. Ale dnes se ještě pokochejte naším výběrem módní katastrofy.

1. Nejhorší model večera si vykoledovala ne moc známá herečka Lisa Eisner. Její podivný strakatý model s otřesnými dlouhými rukávy s průstřihy jistě vyděsil nejednoho stylistu. Střih šatů jako by vypadl z 12. století, kdy frčela gotika a velké průstřihy na rukávech byly největším hitem. Model doplnila o nevkusný náhrdelník, který nejspíš z krku ukradla amazonskému šamanovi.

2. Zklamáním večera byla Diane Kruger, která to s outfitem opravdu nevychytala. Podezíráme ji, že si šaty obstarala krádeží záclonek z pohřebního vozu, do kterých se následně zabalila. Jiné vysvětlení tahle krajkovitá příšernost nemá.

3. Šup z postele přímo na Oscary! Liza Minnelli se s tím nepáře a vzala si na sebe pyžamový model. A aby toho ještě nebylo málo, tak si nechala udělat „stylový“ modrý proužek do vlasů.

4. Když se snoubí šeď s neoriginálností, vyjde z toho herečka Veerle Baetens, kterou sice do teď nikdo neznal, ale teď ji už díky jejímu modelu nevypálíme z hlavy. Příšerňácké plisované šaty s úzkým páskem na prsou, který ještě víc zdůrazňuje jejich absenci, opravdu není trefa do černého.

5. Poslední nepovedený model patří návrhářce Diane von Furstenberg. Žluté šaty jsou O.K., kdyby ovšem nevypadaly tak, jako by je poflusala obří černo-stříbrná obluda.

Bonus Moderátorku Ellen DeGeneres do seznamu nezahrnujeme, protože model víly kmotřičky si oblékla naschvál k pobavení diváků. A to se jí teda povedlo.