Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Osamu Okamura: Kdo je muž ve stínu slavnějších bratrů Tomia a Hayata

Osamu Okamura: Kdo je muž ve stínu slavnějších bratrů Tomia a Hayata
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Rodina

Již za pár týdnů poprvé usednou v Poslanecké sněmovně dva bratři Okamurové - Tomio (SPD) a starší Hayato (KDU-ČSL). Jejich kroky bude bedlivě sledovat i nejmladší sourozenec Osamu Okamura. Přestože oba jeho bratři zastávají radikální nebo naopak kozervativní názory, Osamu se otevřeně hlásí k homosexualitě. Proto nevolí SPD ani lidovce. Zároveň ale říká, že jak Tomio, tak Hayto nemají s jeho orientací problém.

Bratři Okamurové neměli zrovna lehké mládí. Narodili se české matce a japonskému otci v Tokiu, kde společně žili několik let. Mezi rodiči se ale začaly množit neshody, a tak maminka i s dětmi odletěla do zpátky do Čech. Přestože je otec dvakrát do roka navštěvoval, nebylo to vždy jednoduché. Například když matka onemocněla, nejstarší Hayato musel na dlouhé měsíce k tetě a babičce, zatímco mladší sourozenci strávili necelý rok v dětském domově.

Tomio šíří homofobní názory

Přes nelehké mládí ale všichni vyrostli v úspěšné muže. Zatímco Hayato s Tomiem se věnují vysoké politice, nejmladší Osamu se dal na architekturu, kterou v současnosti vyučuje jako děkan Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Za své návrhy už získal řadu ocenění a přednášel i v zahraničí. Přestože se politice nevěnuje, v rozhovorech přiznává, že je hlavním svárem rodiny Okamurů. "V naší rodině rozpory prvotně vznikají nad politickými názory a promítají se i do osobních vztahů," potvrdil Osamu v rozhovoru pro Deník.

Například Tomio nejen na svých mítincích, ale i ve Sněmovně, odsuzuje sňatky homosexuálů. ást dětství jsem vyrůstal v dětském domově a mohu vám říci, že kdyby mě adoptoval stejnopohlavní pár, radši skočím z okna," nechal se v minulosti slyšet prostřední z bratrů. Osamu se přitom veřejně přihlásil k tomu, že je gay.

Zároveň ale přiznal, že Tomio s tím problém nemá. "Tomio mi v dobré vůli nabízel, zda nechci kandidovat za jeho hnutí. Zeptal jsem se, jestli nevadí, že jsem gay. A on říkal, že s tím nemá žádný problém, že to nevadí," prozradil Osamu v rozhovoru pro Deník N. Přestože mu vadí, že jeho starší bratr svou rétorikou přiživuje předsudky svých voličů, nezanevřel na něj. "To přece neznamená, že přestává být mým bratrem," řekl Osamu.

Hayato je konzervativní

Architekt se v otázce sexuální orientace úplně neshodne ani s nejstarším sourozencem Hayatem. Ten je totiž dlouholetým členem konzervativní KDU-ČSL, která podle Osamua "má sice progresivnější frakci ve vztahu k LGBT menšině, ale stále je to v kategorii tolerance, nikoli respekt, například v otázce manželství". Zároveň ale říká, že přestože politické názory sourozence rozdělují, zvládnou vždy táhnout za jeden provaz, když jde do tuhého.


Související články

Další články