Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ornellu mám rád, ale zkrachoval jsem kvůli rozvodům! Kokta přiznal, že je na dně

Josef Kokta patřil kdysi k vlivným podnikatelům.
Zdroj: Ornella Koktová
+ Další fotografie
Patřil k velmi bohatým lidem. Měl doma Gábinu Partyšovou (37) a užíval si miliony. Pak mu do života vstoupila Ornella Štiková (22) a Kokta šel dolů. Ve velkém rozhovoru pro deník Blesk popsal, jaké to je dostat se až na samé dno. Z rozhovoru s Pepou Koktou (58) vybíráme do nejlepší.

Špatné investice, špatná rozhodnutí při podnikání, drsné rozvody a nové vztahy. To jsou v kostce důvody, proč je kdysi bohatý podnikatel na dně.

„Měl jsem od roku 1990 reklamní holding a vlastnil jsem reklamní média, billboardy a reklamní pruhy na dálničních a silničních mostech, úspěšnou reklamní agenturu a obrovskou výrobní základnu reklamních prostředků, kde jsme vyráběli vše, od vizitek až po známé megaboardy Mattoni. V roce 2002 mou firmu koupil americký mediální magnát Rupert Murdoch. A to byl začátek mého konce,“ tak Kokta zahájil své smutné vyprávění pro Blesk.

Jenže pak se mu podnikatelský sen začal bortit jako domino. Kokta poprvé veřejně přiznává, že ho hodně stál i rozvod s Gábinou Partyšovou.

„Měl jsem stamiliony zdaněných peněz na účtech a chuť užívat si života. Jenže přišel druhý rozvod, třetí manželství, riskantní investování na americké akciové burze, světová krize, pád americké banky Lehman Brothers, pokles dolaru až na šestnáct korun za dolar, nesprávné investování. Po rozvodu, kdy jsem nechal všechny domy a věci Gábině a Kristianovi, jsem se ocitl na ulici bez bydlení a bez prostředků. Po pětadvaceti letech bez peněz a bydlení,“ fňuká Kokta s tím, že také hodně půjčoval kamarádům, kteří ne vždy vraceli.

Gábinou Partyšovou nyní vychází v rámci možností. Kokta tvrdí, že chce, aby malý Kristian a Gábina byli v pohodě. Přiznává, že předchozí manželství si zničil sám, když zahořel touhou k jiným ženám. Věří, že s Ornellou by mu to mohlo vyjít, i když na ni občas hodně žárlí. „Každé manželství je jiné. Já měl vždy dobré manželství, ale pokaždé jsem to já nějak pokazil. Ale myslím si, že vzhledem k mému věku a stavu to moje poslední manželství nakonec bude,“ prozradil Kokta o Ornelle.

Kokta doufá, že i v podnikání se karta obrátí a on se zase dostane nahoru. A že mu v tom milující Ornella pomůže. „Dotvářím svůj internetový projekt s názvem Jo!. Ale zatím pro něj nemám investora. Nyní pracuju v mediálním holdingu Médea. Dělám to, co umím a co mě živilo celá léta – reklamu, marketing, PR a sociální sítě,“ popisuje Kokta s tím, že po 25 letech zase žije jako obyčejný zaměstnanec.

Související články

Další články