Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ornella Štiková se konečně vyjádřila k útokům v Paříži. A asi jí i podobným omezencům budeme muset něco vysvětlit

Díky tomuto prohlášení konečně víme, co máme dělat.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 2 fotografie

Pařížské útoky na redakci Charlie Hebdo a košer obchod ve čtvrti Porte de Vincennes celkem logicky hýbou nejen děním posledních dní, ale i internetem, protože kdo se dneska nezapojil do debaty nebo se k tomu nevyjádřil, ten jako by nebyl.

Jenže když už se chcete vyjadřovat, musíte na to taky opatrně, pokud chcete, aby někdo bral váš komentář vážně. Tak za prvé je třeba otevřená mysl, otevřené oči a pochopit, že nic na světě není jen černé a bílé, ale je třeba na každou situaci nahlížet z několika úhlů.

Paušalizování nadělá vždycky víc škod než bratři Kouachiovi s kalašnikovem. Není totiž na světě horší zlo než omezenci bez rozhledu a nadhledu.

Samozřejmě že útoky v Paříži nemohou být završeny, dokud se k nim nevyjádří i Ornella JMÉNEM VŠECH Štiková.

Partnerka Josefa Kokty (57), matka syna, kterého pojmenovala Quentin, protože nevěděla, že jí původně vybrané jméno Alexander má i hovorovou podobu Saša, která se jí nikdy nelíbila, by se měla raději držet jen srdíček u svých selfie, protože poselství světu jí vůbec nejde. Snažila se a napsala si na Facebook vyjádření, které jí tady trochu teď vysvětlíme, aby jí to příště šlo jako po másle.

To, ze Islam postrada pro vericiho individualitu mysleni…vi skoro kazdy… Ale to co se ted deje je opravdu strasne. Budu se modlit k Bohu za to, at Islamsky stat zmizi z povrchu zemskeho. Tohle neni normalni… Znam par muslimu…a myslim si, ze by si spis asi meli udelat svuj vlastni stat nekde na Blizkem Vychode a tam se klidne pozabijet navzajem…kdyz budou mit chut. Ale proc maji za to pykat nevinni lide?! Zadne nabozenstvi v 21. stoleti neni tak agresivni jako toto…

1. To, že islám postrádá pro věřícího individualitu myšlení…

Naopak, Korán se dá vykládat několika způsoby a jeho studium je dosti náročná věc. Stejně tak každý řádný muslim se může rozhodnout, do jaké míry se bude držet jakého výkladu. My taky máme doslovné a extrémní vykladače Bible, kterým se pak smějeme, v tom horším případě ve jménu našeho Boha vraždí.

2. Ale to, co se děje teď, je opravdu strašné

Neboj, bylo to už i daleko horší. Není to tak dávno, co by tě „západní církev“ upálila jako čarodějnici.

3. Budu se modlit k Bohu za to, ať Islámský stát zmizí z povrchu zemského

Je to stejné jako zařvat Allahu Akbar katolíkovi do obličeje. Tady nepomůže žádný neexistující pán, ať se jmenuje jakkoliv. Islámský stát je teroristická organizace (stejně jako třeba IRA nebo ETA, o nichž jsi také snad už slyšela, ale ty bojují zase za jiné své cíle), která zneužívá tradiční muslimské pilíře, hesla a víru. Právě i to Allahu Akbar se stalo kvůli islamistům nenáviděným heslem, kterého se každý bojí, přičemž se jedná jen o vyjádření úcty bohu, totožně jako třeba křesťanské Ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého. Ornella by se raději měla modlit k Imámům vykládajícím Korán, protože ti mohou odradit psychicky slabé a manipulativní jedince od toho, aby je naverbovali radikální islamisté, kteří si z této víry udělali byznys a jejich teror má i podtext etnických čistek.

4. Znám pár muslimů…

Ornella si stejně jako ostatní, kteří umí jen paušalizovat, plete v důsledku muslima a islamistu. Je to jako věřící katolíky a křesťany označovat za křižáky. My také známe pár muslimů a určitě to nejsou pánové, co by stříleli po novinářích. A známe i pár takových, kteří berou Korán o něco vážněji, než by se nám líbilo. Ale taky známe lidi, co příliš žerou Bibli, Strážnou věž nebo obdivují Hitlera či Breivika.

5. …a myslím si, že by si měli udělat vlastní stát někde na Blízkém východě a tam se klidně pozabíjet navzájem…

Blízký východ je Turecko, Sýrie a Irák, tedy země, kde je islám hlavním náboženstvím, ale právě muslimové z těchto zemí jsou rukojmím Islámského státu. Ornella má pravdu, že se tam zabíjí navzájem, bohužel si ale neuvědomuje, že to není otázka víry, ale terorismu a politické ideologie.

6. Proč za to mají pykat nevinní lidé?

Ornello, nejvíc obětí je právě mezi nevinnými muslimy vyznávajícími umírněnou formu islámu, které ty bys chtěla vystěhovat na Blízký východ, kde už žijí. Akorát se o jejich vyhlazování tolik nepíše v Aha!, které si kupuješ.

7. Žádné náboženství není v 21. století agresivní jak toto

To se na první pohled zdá pravdou, ale kdyby byla Ornella politik, je stejný blbec jako Okamura. Náboženský fundamentalismus a náboženství jsou stejně rozdílné věci jako muslim a islamista. Nicméně Ornella už určitě slyšela o katolickém Polsku, našich kamarádech od Krkonoš, což jsou mimo jiné i silní homofobové, stejně jako pravoslavní z Ruska. Ornella určitě také zná severoirské město Belfast, kde si protestanti a katolíci házejí zápalné lahve pod nohy a vzájemně se střílejí. Naše „západní víra“ má na svědomí během celé své historie daleko více lidských životů, než si umí Ornella vůbec představit. A to se netýká jen křižáckých výprav na Východ (ano, do muslimských zemí) a cest misionářů do Ameriky, kde neobraceli bezvěrce nebo muslimy na svou cestu slovem, ale mečem. Že se tak neděje v 21. století, na nějž se Ornella odvolává, je důsledkem demokracie a tolerance. My všichni takoví být musíme, aby se nedělo právě to, co dělají grázlové z teroristických skupin a co chtějí cíleně svými činy vyvolat.

Související články

Další články