126. ročník Velké Pardubické letos už počtvrté ovládl žokej Jan Faltejsek! V minulosti s koněm Orphee des Blins zvítězil třikrát a letos s devítiletým hnědákem Charme Lookem počtvrté. „Já jsem se v podstatě jenom vezl. Děkuji za skvěle připraveného koně. Bylo to super a moc pěkné svezení,“ řekl Jan Faltejsek České televizi. Zároveň je to také první trenérský triumf bývalé žokejky a dnes už hlavně trenérky Martiny Růžičkové!

Ani letos si Velkou Pardubickou nenechaly ujít davy lidí nejen z celé České Republiky, ale také například z Velké Británie, Irska nebo Německa. Mezi nimi se objevilo i pár známých tváří.

Nejtěžší dostih starého kontinentu si nemohli nechat ujít například Leoš Mareš s přítelkyní Monikou Koblížkovou. Tito dva jako jedni z mála zvolili opravdu nejdokonalejší outfit, který si lze na Velkou Pardubickou vůbec vzít. Cylindr, padnoucí oblek, slavnostní koktejlky a klobouček se síťkou. To je opravdu dokonalost.

Dále jste včera na pardubickém závodišti mohli potkat Libora Boučka (35) s přítelkyní Gabrielou, Michala Kavalčíka (Ruda z Ostravy) nebo Ornellu Koktovou (23) s manželem Josefem Koktou. Ta se jako obvykle neubránila vtípkům a zapózovala u slavné sochy ještě slavnějšího Josefa Váni jako největší provokatérka dne. „Josefa Váňu obdivuji a opravdu k němu jako správný koňák vzhlížím, pózování u jeho fotky mě jen trochu vyvedlo z míry…“ dodala Ornella.

A co Libor Bouček, jak si slavnostní den užíval? „Dnes jsem si vsadil na pár koní, tak doufám, že něco i vyhrajeme. Mám rád to napětí a adrenalin, jak váš kůň doběhne do cíle,“ řekl Libor. Vendula Svobodová Pizingerová byla umírněnější a zas tolik neprosázela. Její model byl ovšem taky velice elegantní.

Pokud chcete příští rok potkat naše známé tváře osobně na 127. Velké Pardubické, připravte si pěknou sumičku za lístky. VIP lóže vás totiž vyjde na 3 800 Kč za jednu osobu. Tak co, půjdete příští rok?