STOP kuřbě Výjimečně krásná Zdena Studenková (chci v šedesáti vypadat jako ona) konečně veřejnosti prozradila svůj trik na to, jak být i v šedesáti letech úchvatnou bytostí. Rada zní jasně – STOP kouření. Víte, ač mi je pouhých dvaadvacet let, tak toto pravidlo mi došlo už v mých dětských letech. Jistě, sama si taky někdy příležitostně zapálím cigaretku. Ale to jen asi proto, že si na to vytáhnu špičku a hned se ocitám v té dekadentní Praze 20. let, kterou miluji. Nicméně spíše bychom se měli obávat toho, jak dopadnou v budoucnu známé krásky českého showbusinessu… jako Agáta Prachařová, Aneta Vignerová či Pavel Novotný. Určitě by to nikdo nechtěl dotáhnout s kuřáckou image na level Claudie Cardinale. A jaká to byla sakra nádherná ženská! P. S.: Na Pepovu odvykačku se už pečlivě chystám… ale pšššššt. 

„Běž domů Ivan(e/o), čeká tě Nataša…“ K dočasnému odchodu Ivany Gottové z televizních VIP zpráv bych řekla snad jen malinkatou poznámečku (bylo jich teď na ni už dost). Doufám, že bude lepší „manažerkou“ svého manžela než můj manžel hudebním producentem, také že bude lepší matkou než „moderátorkou“ a hlavně už nikdy ne zpěvačkou. Jasně, Monika Absolonová by si někdy v průběhu roku dala nohy nahoru asi ráda… ale Evitu 2?! Stačí jedna. Držím Kájovi palečky… (a nejvíc jsem zvědavá, jestli se to nevyvrbí nakonec tak, že se vyklube třetí Gotťátko s Ivanou… ale to by byla asi pro Káju jak ta píseň od ČokoVoko) 

Už zase SuperŠkvár? Když se objevila zpráva o tom, že se připravuje nová řada SuperStar, nijak jsem to nevnímala. Ale nyní, co se v posledních dnech odtajnila porota, tak to „vážně“ (nijak dramaticky) překvapilo:

  1. Proč Marta Jandová? V Česku nemá jediný hit, a co jsem slyšela „hit“, se kterým pojede společně s Noidem na Eurovizi… Tak na to bych řekla asi toto: Noidovi jsem na Andělech nerozuměla v té angličtině ani slovo a taková SLABOTA bez nápadu a sebemenšího prvku originality vážně nevyhraje. Neměla by být Eurovize trochu i o reprezentaci České republiky? Jakmile někomu nejde angličtina, proč nevsadit zkrátka radši na mateřskou češtinu?! Dodnes třeba miluji a pamatuji srbskou zpěvačku Mariji Šerifović s písní Molitva. Nikomu tenkrát srbština opravdu nevadila, zkrátka když ta píseň má duši, tak je to tam!
  2. Klára Vytisková v porotě… No spíš mi to přijde jako náhodná výhra v castingu na porotce. Ale co, stejně tahle řada bude zase o ničem, protože stejně nikdo z diváků už ani netuší jména výherců z těch řad minulých. Je fakt, že Klára nemá zatím taky svůj hit, ale její styl a la česká Lady Inťouš Gaga mě baví.
  3. Nova by měla natočit radši nějaké zábavné estrády typu Možná přijde i kouzelník. Já vím, ti tajtrlíci, co se přihlásí, tam budou šaškovat zadarmo, tím pádem náklady padají jen na čtyři lidi v porotě, štáb a prostory. Super! To fakt budete válcovat… (mrk, mrk, mrk)

Slovenská invaze Nemám a nikdy jsem neměla nic proti našim sousedům Slovákům, ale to, co jsem dnes viděla a slyšela na ČT, je vrchol všeho! Takže my u nás v Čechách máme asi málo pěkných a šikovných (i vystudovaných) moderátorek, když na ČT v mém jinak oblíbeném pořadu Objektiv je Slovena jako moderátorka pořadu. Jsem nejen vytočená, ale naprosto mě tato skutečnost jako Češku irituje. Slovenská televize má zákaz Čechů jako hlavních moderátorů pořadů, protože asi jasně chápou název Slovenská Televize! Zato vedení ČT podkopává hrdost Čechů a dělá, jako by tu u nás bylo málo schopných lidí, co veřejně v televizích vystupují. Víte, mám těch Sloven tady u nás už plný zuby. A až budou svobodné Češky plakat, že je tu na ně málo chlapů, tak hádejte proč? Plno mých kamarádek se s tímto problémem setkalo, ale síla východu stále sílí. A znovu opakuji, nic proti Slovákům nemám, jen jsem proti účinkování Slováků na ČT.

Psychedelia bigbííít Alšova galerie v Českých Budějovicích překvapuje výstavou, která připomíná výlet do dob éry hippies a festivalu Woodstock. Bigbít jako hudební žánr si čas od času pustím a proplouvám mezi tóny svými (skoro vždy) sprostými myšlenkami. Víte, když si kupříkladu pustím píseň Riders on the Storm od The Doors, tak mě napadá jediný možný plán, který chci jednou uskutečnit. Dát si LSD, svlíknout se donaha někde v alejích květin… a dál… no asi promilovat celý den a noc u ohně a u té omamné hudby si užívat života. Ano, vím, že jsem matkou, ale to mi přece nebude bránit ve snění. Takže kdo si někdy jede na stejné nebo podobné vlně, tak si výstavu Psychedelia jistě užije.