Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Ornella mohla být paní miliardářová: Ve Výměně práskla, jak Pepa přišel přes noc o vše

Influencerka Ornella Koktová.
Zdroj: Se souhlasem Ornelly Koktové
+ Dalších 8 fotografií
BOHATSTVÍ

Dělí je nejen 36 let od data narození, ale přišli i o minimálně miliardu korun ve výdělcích. Ornella Koktová (30) a její manžel Josef Kokta (66) by dnes asi měli úplně jiný život, nebýt jedné noci, která z boháče udělala v podstatě žebráka. Oba o tom promluvili ve Výměně manželek TV Nova.

Josef Kokta: Jak vydělal bohatství a jak o něj přišel

Josef Kokta byl od přírody podnikavý, jeho nejcennější nápad, který mu rozjel reklamní byznys, byl ale nakonec dílem náhody.

„Po revoluci jsem dělal výhybkáře na dráze. Pak jsem na půdě objevil prvorepublikovou oválnou ceduli Obecní úřad se znakem Československa. Nápad byl venku, nabídl jsem to všem obcím v republice. Vznikly první penízky. Tím začal obrovský vzestup celé firmy,“ popsal ve Výměně manželek, které se zúčastnil se svou chotí.

„Když jsme začínali s Ornellou, peněz bylo pomálu, protože byly roky 2007 a 2008, krach americké burzy. Obchodoval jsem napřímo. Dalo se tam hodně vydělat i prodělat. A já bohužel hodně prodělal,“ vzpomíná s tak stoickým klidem, jako by ztratil pětikorunu.

Přitom taktně zamlčel, že zbylé peníze, majetek za desítky milionů korun, nechal své předchozí manželce, Gabriele Partyšové.

Ornella: Jak manžel přišel o miliardu

Kolik tedy ztratil? Podle jeho ženy šlo o částku, o které většina světové populace může jen snít.

„Když se nám narodil Quentin, v té době jsme nic neměli. Pepa měl akcie v bance, která byla dvě stě let stará. A přes noc zmizela z trhu. Vzbudil se a přes noc přišel skoro o miliardu,“ vzpomínala ve vyměněné rodině jeho manželka Ornella Koktová.

Zažili luxus i chudobu

„Když přišla Ornella, v tu chvíli jsem neměl už téměř nic. Věděla to, říkal jsem jí, že jde do starého, chudého chlapa. Přesto na tom trvala, že se mnou chce zůstat a mít se mnou Quentina. Určitě to byla láska, jinak by to osmnáctiletá holka neudělala,“ svěřil se Josef, kterého dle jeho ženy bohatství nijak nezměnilo.

„Pepa není takový, že by si na penězích zakládal. Ani na značkovém oblečení nebo klenotech. I když peníze měl, chodil jako vandrák,“ řekla v nadsázce.

„Já jsem jiný případ. Vyrostla jsem v blahobytu. Jezdili jsme na drahé dovolené, byla jsem taková princeznička. Měsíčně naše čtyřčlenná rodina utrácela asi dvě stě tisíc,“ vybavuje si Ornella své dětství v kontroverzní rodině Štikových.

Řadu let pak s manželem živořili, opravdu byli velice chudí. Když už to pomalu začalo vypadat, že se z toho nevyhrabou, Ornelle se úspěšně rozjelo podnikání s nejen módními doplňky pro jezdce na koních. Dnes s manželem vede i další firmu a oba to klepou na dřevo: prý se jim mimořádně daří.

Na hvězdný pár a mnohem víc se můžete těšit ve středu 7.6. na TV Nova nebo již nyní na Voyo.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy