Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Ornella Koktová ukázala rozkošnou holčičku: Je to puclík po tátovi!

Rodinka Koktových.
Zdroj: Se souhlasem Ornelly Koktové, kolář eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Rozkošné novorozeně

Ornella Koktová (28) se stala trojnásobnou maminkou. Na svět přivedla holčičku Lilianu, která stejně jako její předešlé děti musela na svět císařským řezem. Po náročné operaci Ornella přiznala, z čeho měla největší strach, a popsala také samotný průběh i vyčerpávající dny po porodu. 

Dcerka Lilianne se rodičům Ornelle (28) a Josefovi (64) Koktovým narodila dne 14. dubna 2021. Jméno pro dceru vybíral pár velmi dlouho už před narozením a nakonec zvolili opravdu zajímavou variantu. Ornella byla po dvou porodech, z nichž má syny Quentina a Svena, v rizikovém těhotenství, proto na sebe musela dávat velmi dobrý pozor.

I vzhledem k tomu, že má za sebou Ornella již třetí porod, rozhodla se se svou další zkušeností podělit se sledujícími na Instagramu. Rozepsala se totiž nejen o dni po porodu, který probíhal komplikovaným císařským řezem, ale také o dnech před. „Před porodem jsem měla dost nervy z anestezie, nakonec jsem zvolila epidural, vyšlo to na první pokus a šla jsem na věc,” popisuje Ornella strach, který před porodem zažívala.

Den po porodu pro ni byl náročný

Ornella si opět vybrala porodnici u Apolináře, s níž byla už v minulosti spokojená. „Nedám na ně dopustit, jsou tu úžasní,” píše ve svém příspěvku. První den na JIP byl podle ní parádní, protože kolem sebe měla hodné sestřičky, čaje, čerstvý vzduch a silné léky proti bolestem.

Druhý den už to ale bylo horší. „První posazení a postavení. Nebudu kecat, ale totálně mi spadl tlak, záblesky před očima, hučení v uších, zblednutí a následné skoro omdlení, šílená bolest břicha, chůze ve stylu 100leté babičky v předklonu,” popisuje dál a dodává, že jí pomohla vlažná sprcha, do níž se dostala za pomoci sestřiček.

Jaké byly plusy a mínusy tohoto porodu?

Ornella v příspěvku uvedla, že tento porod doprovázelo nejmenší krvácení ze všech tří, který absolvovala. To považuje za velké plus. Mínus ale podle ní je, že měla největší bolesti břicha, které byly způsobené převážně menším pohybem střev. „Vylézání z postele je pro mě megavýkon plný nářků a funění. Cítím, jak se mi 'přesouvají' kosti kolem pánve zpět na své místo. Je to strašidelné,” popisuje do detailů Ornella.

Porod má již naštěstí zdárně za sebou, a tak se se svou rodinkou může radovat z nového přírůstku.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy