Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Ornella je proti skandinávské výchově a pro ránu nejde daleko: Své děti miluju, ale klidně dostanou na zadek, říká

Ornella Koktová
Zdroj: Se souhlasem Ornelly Koktové / koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
RODIČOVSTVÍ

V dětství prý sama zažila teror. To influencerka Ornella Koktová (30) u svých tří dětí nechce opakovat, psychicky je nechce ničit. Ale i když je prý velmi mazlící typ, nemá problém dát svým dětem přes zadek. Co o své výchově řekla eXtra.cz?

Ornella Koktová: Klidně děti plácnu. A půjdu po nich, ať nedopadnou jako sestra

Podnikatelka Ornella Koktová se rozhodně nepřidává na stranu „vzorných matek“, které plácnutí dítěte přes hýždě považují pomalu za hrdelní zločin.

„Samozřejmě že moje děti dostanou přes zadek. Quentin přes něj už například i dostal. Nejedu zase úplnou skandinávskou výchovu, to bych nedala. Radši i malého Svena lehce plácnu přes prsty, než abych mu hodinu vysvětlovala, co se děje. To stejně ještě úplně nepobere. Když flákne Lili bagrem přes hlavu, tak pouhé ,nenene‘ by nestačilo, hned by to udělal znovu. Ale rozhodně bych je psychicky nikdy neterorizovala,“ připomíná, že se nechce dopouštět stejných chyb, které vnímala doma.

A co na fyzické tresty říkají odborníci? Zmocněnkyně vlády pro lidská práva jakékoli bití dětí zcela odmítá, někteří pediatři a dětští psychologové ale překvapivě nejsou úplně razantně proti. Aspoň ne proti mírným typům. Vyložené týrání odmítají.

Ale zpátky k Ornelle. Rozhodně nepatří k rodičům, kteří by neuměli projevit svou lásku.

„Jsem taky výrazný mazlící typ. Rozdávám miliony pusinek. Děti jsou taky naučené, že se mohou přijít kdykoli přitulit. I ráno na nás naskákají. A jak jsem to měla doma? Když jsme byli malí, tak se se mnou máma mazlila. Pak už jen spíš se Charlotte. Jak jsem dospívala, cítila jsem na sebe obrovské nároky, to na Charlotte později takové zdaleka nebyly, a jak dneska vidím, tak se to úplně nevyplatilo. Tím pádem sama půjdu po všech našich dětech. Nechci, aby z nich vyrostla další Charlotte,“ sdělila nám se smíchem při připomínce na svou sestru, která lítá v průšvihu a zajímá se o ni už i policie.

Temná věštba

Matka obou sester Monika Binias každopádně stále nemůže přenést přes srdce, že si Ornella dovolí se s ní nestýkat. A před časem jí prý napsala nepěkné esemesky. „Stálo tam, že mě mají moje děti rády jen proto, že jsou malé, a že až vyrostou, že mi ukážou, zač je toho loket. A že se se mnou nebudou bavit stejně, jako já se nebavím s ní. Tohle podle mě normální, hodná ženská nenapíše,“ kroutí hlavou.

Podle Koktové následkům předcházejí příčiny, které Monika nevnímá a nechápe.

Nevidím důvod, proč bych se svými dětmi neměla dobré vztahy. Naopak si je s nimi budu pěstovat a budu ráda, že mi budou jednou půjčovat své vlastní děti, až je budou mít. Budu fungovat jako babička,“ dodala Ornella Koktová pro eXtra.cz s pevným odhodláním.

Právě to, že nemá hodnou babičku ke svým dětem, ji totiž velmi trápí

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy