Kauza Dády Patrasové (60) a Felixe Slováčka (73) už probíhá druhým rokem. Všichni už ten příběh s výtvarnicí Lucií Gelemovou (33) známe do podrobností.

Vím, že se tyto příběhy a cizoložství v manželských svazcích děly a dít budou, dokud lidstvo samo bude. A také vím, že málokdo by si vsadil na to, na jakou stranu jsem se zde přiklonila. Ale je to právě strana Dády, na které jsem.

Ano, vím, v minulosti jsem byla v podstatě na místě právě té výtvarnice. Nenáviděná, mladší než manželka o sto dekád, plná sil a čerstvým vzduchem pro daného muže. V mém případě pro mého současného muže Josefa Koktu (59) (59).

Nicméně tady je Dáda, která byla zkoušená a zklamávána Felixem už čtyřicet let! Kolik ona proplakala polštářů a kolik vrásek ji ten Felix stál? Řekla bych, že všechny, co současně má. V mém případě to byl ovšem muž, který měl privilegium volnějšího vztahu.

„Občas na Felixe něco prasklo, a když se tak stalo, on z toho okamžitě utekl. Nikdy se nechoval tak, jako se chová teď, že by se veřejně vodil za ruku, líbal a pak říkal, že to není pravda, že je to kamarádka. To nikdy neudělal, až teď s tou paní. Třeba se opravdu zamiloval a já bych mu to přála,“ řekla Dáda pro iDnes.

I já musím souhlasit s faktem, že je opravdu možné, že se Felix podle všeho bezhlavě zamiloval. Pamatuji si, že minulý rok jsme můj muž, Quentin a já Felixe potkali v zákulisí na představení, které Dáda měla.

Ta přetáčela oči v sloup při pohledu na něj, ale vypadala silně a nedotknutelně. Felix na nás divně koukal a bojím se, že se tehdy utvrzoval v tom, že mladší žena vážně může staršího muže bezmezně milovat.

Nemůžu si však pomoci. Vím, byla jsem ta zlá milenka, která bývalé milence předešlé manželky Josefa přebrala muže (takže nebyla tak SVATÁ, lidi!). Ale byl to zkrátka osud.

Dáda je pro mě bůh už od mých dětských let, co jsem u ní byla doma návštěvě. A nemůžu proto zbrojit proti ní. Musím i přiznat, že jí fandím v novém vztahu s italským přítelem.

Proboha, to by tak bylo, abych fandila prckovi s trumpetkou (já vím, že se tomu říká klarinet)!