Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Orkánem Sabine to nekončí: Do Česka vtrhne bouře Dennis, doprovodí ji silný vítr

počasí
Orkán Sabine napáchal po celé Evropě, Česko nevyjímaje, velké škody. Lidé se z něj ještě nestačili vzpamatovat a už přichází nová hrozba ve formě bouře Dennis, která na naše území dorazí v neděli a znovu přinese silný vítr.

V největší míře bouře Dennis ovlivní počasí ve Velké Británii, kam podle meteorologů přinese sníh, silný vítr a záplavy. Zasáhnout by měla celou Evropu a v neděli zamíří i na území Česka.

I k nám bouře přinese přeháňky, které by měly být nad 600 metrů nad mořem, přechodně i nad 400 metrů nad mořem sněhové. Silných poryvů větru se také jen tak nezbavíme, v neděli bude na horách vát rychlostí 110 kilometrů za hodinu, v nížinách pak do 70 kilometrů za hodinu.

Teploty budou podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu velmi vysoké, v Čechách při silnějším větru rtuť na teploměrech vyskočí až na 15 °C. Silný vítr by nás podle předpovědi měl doprovázet i v pondělí.

Škody po orkánu Sabine

Obyvatelé některých měst či vesnicí na území Česka se ještě nevzpamatovali z orkánu Sabine, který způsobil velké škody. Například ve vesnici Rohozná vichr sebral střechu téměř 50 domům.

Související články

Další články