Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Orkán Sabine pobořil Rohoznou: Ve vesnici na Jihlavsku utrhl střechu téměř 50 domům

Zdroj: HZS JMK
+ Další fotografie
vítr
V noci z neděle na pondělí do Česka vtrhl orkán Sabine. Odnášel zahradní nábytek a zapříčinil pád nespočtu stromů po celé republice, tisíce lidí navíc skončily bez proudu. Největší daň si však vybral na obyvatelích vesničky Rohozná na Jihlavsku, kde poškodil téměř 50 střech. Opravy budou trvat několik týdnů.

Ačkoliv orkán v Rohozné řádil jen několik minut, způsobil obrovské škody. Mnoho obyvatel vesničky strávilo noc beze spánku, do domů s utrženými střechami zatékalo a lidé byli vyděšeni představou, že najednou nemají střechu nad hlavou.

Libuše Bezděkovská, jedna z obyvatelek Rohozné, netuší, kde vezme na opravu. „Bohužel nejsme pojištění, takže to budeme muset platit ze svého,“ uvedla pro TN.cz s tím, že na domě a na stodole jí orkán způsobil odhadem půlmilionové škody.

V úterý začal ve vesničce velký úklid, o střechu přišla i budova dobrovolných hasičů. Podle místních se celou Rohoznou podaří dát kompletně do pořádku do konce února, záleží ale hodně na okolních vlivech. Nepříznivé počasí by mohlo opravné práce prodloužit.

Související články

Další články