Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Orkán Fabienne ničí Česko: Stromy padají do silnic a lidé mají strach!

Hasiči vyjíždí ke spadlým stromům.
Zdroj: HZS
+ Dalších 5 fotografií
Už od 18 hodiny večerní je lepší dbát rad meteorologů, který už delší dobu avizují vítr a déšť. Tentokrát ale o drobnou přeháňku nejde. Vítr v některých oblastech dosahuje velmi silných nárazů, které odpovídají vichřici či orkánu. Tlaková níže která do Česka dorazila se nazývá Fabienne.

Český hydrometeorologický ústav už od včera avizuje, že se dočkáme silného větru zhruba 18:00 do pondělních 06:00 v celé České republice. Nejšíleněji zatím bylo v sousedním Německu, kde uhodilo přes 10 000 blesků.

V německém městě Würzburg byl kolem 19, hodiny naměřen náraz větru 137 km/h, na hoře Weinbiet dokonce 159 km/h. To se tady zatím neděje, ale nárazy jsou i tak dost silné. V Čechách jsou bouřky hlášeny hlavně v Plzeňském a Jihočeském kraji.

V Krušných horách dosahuje vítr síly 120 km/h.

Na Karlovarsku měli hasiči více jak 25 výjezdů. Jednalo se o spadlé stromy, ale zatopené sklepy od bouřky. Varování od meteorologů bylo rozsáhlé a škody jsou očekávané. Lidé by si měli zajistit okna a volné předměty. V horských oblastech pak nevycházet ven.

Pražští hasiči kvůli popadaným stromům také zasahují. Vyjeli zatím k deseti případům. V Herálecké ulici se strom opřel o obytný dům.

Související články

Další články