Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Organizátoři MFF Karlovy Vary se navzdory koronaviru rozhodli nevzdávat: Představili 54 ½. ročník

Organizátoři MFF Karlovy Vary se navzdory koronaviru rozhodli nevzdávat: Představili 54 ½. ročník
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
vary budou!
Karlovarský festival je tradičně jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí v České republice. Pořadatelé po zrušeném řádném termínu 55. ročníku festivalu, který se měl konat v červenci, uspořádají v listopadu čtyřdenní nesoutěžní přehlídku s pořadovým číslem 54 1/2.

Digitálně zrestaurovaná verze slavného filmu Karla Kachyni Kočár do Vídně bude mít premiéru na listopadovém filmovém festivalu v Karlových Varech Pořadatelé po zrušeném řádném termínu 55. ročníku festivalu, který se měl konat v červenci, uspořádají v listopadu čtyřdenní nesoutěžní přehlídku s pořadovým číslem 54 1/2.

Programový ředitel festivalu Karel Och dnes na tiskové konferenci řekl, že protagonisté Kachyňova snímku Jaromír Hanzlík i Iva Janžurová přislíbili účast na slavnostní premiéře filmu.

Tradiční podobu festivalu ovlivnil koronavirus

Pořadatelé Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary na jaře oznámili zrušení tradiční podoby festivalu kvůli pandemii koronaviru. V původním termínu festivalu se uskutečnila přehlídka Tady Vary, která se konala v 96 českých kinech. Promítalo se 16 filmů, které vybral dramaturgický tým MFF Karlovy Vary.

Ročník s pořadovým číslem 54 1/2 se uskuteční od 18. do 21. listopadu, bude se promítat 25 snímků ve čtyřech sálech. Program pořadatelé oznámí 19. října, předprodej začne 21. října, oproti běžnému festivalu se do předprodeje dostane velká část vstupenek.

Prezident festivalu Jiří Bartoška dnes uvedl, že kvůli pandemii pořadatelé ustoupili od většiny doprovodného programu a koncipují jej čistě jen jako filmovou přehlídku.

Grafik Aleš Najbrt dnes představil plakát pro ročník 54 1/2 - text je posunutý doprava, jako by směřoval k příštímu řádnému ročníku, je na něm také s ohledem na podobu festivalu text jen z poloviny. "Design je jednoduchý, 54 1/2 se nám zdá jako dostatečně silná značka, evokuje nám to Felliniho film 8 1/2," řekl Najbrt.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy