Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Orangutanku vyholovali a líčili: V bordelu ji nabízeli klientům za pár šupů!

otřesný případ
Důkazem, že na tomto světě se může stát opravdu cokoliv, je případ orangutaní samice Pony, která byla v Indonésii držena ženou provozující nevěstinec. Ta Pony držela na řetězu, líčila ji, nutila ji nosit šperky a dokonce jí vyholovala klín. Svým klientům ji nabízela za pouhé dva dolary.

K odpornému týrání došlo v Indonésii už před časem, až teď se ale organizace na záchranu orangutanů na Borneu rozhodla o případu promluvit. Orangutaní samičku získala majitelka nevěstince už jako mládě, zavřela ji v temné místnosti a spoutala ji řetězy. Jen o chvíli později ji začala nabízet své klientele.

Událost se odehrála ve vesnici Kareng Pangi ve Středním Kalimantanu. Nejmenovaná žena si pořídila mládě orangutaní samice, kterou začala brzy využívat jako zdroj peněz a klientů pro svůj podnik. S Pony si užívali především muži, kteří byli v Indonésii za účelem získávání palmového oleje.

První akce na záchranu Pony proběhla v březnu 2003. Ta se nezdařila, obyvatelé vesničky společně s majitelkou nevěstince na ochránce zvířat zaútočili mačetami. Záchrana se povedla až tehdy, když do podniku vrazilo 35 ozbrojených policistů.

Majitelka sice o Pony přišla, ale vzhledem k chabým zákonům mohla samičku navštěvovat v záchranném centru, kam byla převezena. Později byly návštěvy zakázány s ohledem na psychické zdraví orangutaní samice. Ta se totiž pokálela pokaždé, když svou bývalou tyranku spatřila.

Ochránci Pony převezli do centra Nyaru Menteng, kde dnes žije spokojeným životem společně s dalšími sedmi orangutany. Členka sdružení BOS tvrdí, že po všech útrapách, kterými si orangutaní samice prošla, je zázrak, že se dokázala bez problémů začlenit mezi ostatní jedince.

Mohlo by vás zajímat

Další články