Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Orangutaní prostitutka Pony (24): Našli ji nalíčenou, spoutanou a znásilněnou v nevěstinci

+ Další 4 fotografie
strašný osud
Už jsme vás informovali o smutném příběhu orangutanky Pony, která byla svou majitelkou už od útlého věku zneužívána jako prostitutka v nevěstinci. Pony se ochráncům podařilo zachránit ze spárů tyranky v roce 2003, samička od té doby prošla mnohými změnami, rezervacemi a naneštěstí i nemocemi. Ze všeho špatného se dostala a nyní jí je už 24 let.

Orangutanka Pony si prošla peklem. Už jako malou ji koupila majitelka nevěstince, která ji nejdřív spoutala pomocí řetězů v temné místnosti a po čase ji začala nabízet klientům svého nevěstince za dva dolary. Pony byla pravidelně holena především v oblasti přirození, trýznitelka ji líčila a nutila ji nosit šperky.

Ačkoliv kvůli chabým zákonům majitelka nečelila jedinému obvinění, pozitivní zprávou je, že dnes už se má Pony čile k světu. Od její záchrany uběhlo už 15 let, během kterých si Pony prošla nejrůznějšími rezervacemi a učila se, jak se začlenit do tlupy, jak si obstarat potravu a jak přežít v přírodě.

Když ochránci Pony zachránili, byla podvyživená a její kůži kvůli oholené srsti pokrývala spousta komářích štípanců, které si rozškrábala natolik, až se jí do kůže dostala infekce.

Po zotavení ze zdravotních problémů, kterými si kvůli své tyrance prošla, byla Pony přesunuta do rezervace, kde se socializovala. I když začlenění do tlupy pro ni bylo z počátku těžké, nakonec se jí to povedlo. Ochránci usoudili, že je na čase, aby samička udělala další krok směrem k normálnímu orangutanímu životu. Převezli ji do takzvané předposlední rezervace, kde Pony jen sledovali, aby viděli, jak dokáže sama přežít. Pony ale čekala na dodávky jídla od lidí a čas místo v korunách stromů trávila sezením na zemi. Ochránci se ale nevzdali a během pár dní se orangutanka naučila vše potřebné.

Zlom přišel, když si pečovatelé všimli, že s Pony není něco v pořádku. Téměř se nepohybovala, nešplhala ve větvích stromů a nejedla. Byl zařízen převoz do lékařského zařízení, kde se prokázalo, že Pony trpí podvýživou, měla o celých 16 kilo méně, než by mít měla. Také její srst byla vysušená a na těle měla spoustu šrámů. Dokonce si přetrhala svaly v prstech na nohou i rukou. Léčebný proces trval měsíc, rok se pak ještě zotavovala pod veterinárním dohledem.

Nyní už je orangutanka Pony zcela v pořádku, letos oslavila své 24. narozeniny a podle ochránců je v perfektní fyzické kondici.

Mohlo by vás zajímat

Další články