Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Opustila ho žena a on oslepl: Teď panu Miroslavovi a jeho dětem pomohla TV Barrandov!

Děti se dočkaly vymodlených „hraček“.
Zdroj: TV Barrandov
Žije sám, stará se o dvě děti, které pocházejí ze vztahu, který bohužel zkrachoval. Dvaapadesátiletý Miroslav Krýsl z Tábora má však ještě další starost, zdravotní problém.

Muž si prošel těžkým životním obdobím, připravila mu ho jeho bývalá přítelkyně, se kterou má dvě děti – devítiletou Nikolku a šestiletého Tomáše. Před čtyřmi lety Miroslava přítelkyně opustila a o děti se přestala starat. Miroslav Krýsl: „Nikdy v podstatě nikam nechodila, nebo chodila jednou za čas. A najednou to bylo pravidelně dvakrát, třikrát do týdne, začala se vracet ráno třeba ve čtyři hodiny, a to už bylo jasný, že v tom něco je. No a pak prostě odešla ze dne na den.“

K ukončení vztahu nebo k tomu, že partnerka od pana Miroslava odchází a nechává mu obě děti, se vůbec nevyjádřila, nedozvěděl se od ní vůbec nic. Aby toho ale nebylo málo, přišla další zdrcující zpráva, tentokrát však od lékařů – Miroslav má zelený zákal ve stadiu, kdy už ho nelze léčit. Na jedno oko již zcela oslepl a na druhé vidí pouze siluety. Kvůli zákalu přišel také o práci. Přesto všechno se s pomocí své známé stará o děti a je šťastný, že je má.

„Nemít tuhle paní, která nám opravdu pomáhá a dojde nakoupit… Já v supermarketu nenajdu nic, můžu v supermarketu bloudit půl dne a nekoupím nic, takže jak říkám, nemít tuhle paní, která nám dojde nakoupit a uvaří nám vždycky třeba na dva dny, tak nevím, jak bych to dal dohromady,“ říká pan Miroslav.

Neúplná rodina bojuje s penězi. Dávky, které Miroslav pobírá, jsou malé. „Mám zhruba patnáct tisíc korun, z toho dávám na bydlení osm tisíc, pak zaplatím školku, školu, obědy a takové a zbývá nějakých čtyři a půl tisíce na ošacení dětí, na jídlo. Děti miluju nadevše, ty děti jsou to jediný, co mě vlastně drží při životě. Věcí, které bych jim chtěl splnit, je strašná spousta. Teď třeba zítra odjíždíme do Bechyně a budeme tam asi čtyři dny, nemáme na to, abychom mohli letět někam k moři na deset dnů. Holce je devět let, tak prahne po nějakém telefonu, klučina zase věčně sedí u počítače, těch věcí je spousta.“

TV Barrandov se rozhodla rodinu podpořit a pomoci jí, Nikolce darovala mobilní telefon a Tomáškovi tablet. S tímto příběhem pak seznamuje diváky prostřednictvím Našich zpráv v rámci rubriky Pomáháme.

Související články

Další články