Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Opustil nás Jaroslav Šmíd (†47): Realitní agent ze seriálu Ulice. Takhle si ho pamatujeme

Zdroj: Reprofoto TV Nova
Večer Česko zasáhla smutná zpráva. V pouhých sedmačtyřiceti letech zemřel herec Jaroslav Šmíd, který se proslavil zejména svou rolí v komedii Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů. Není ale neznámý ani fanouškům seriálu Ulice.

V Ulici Jaroslav Šmíd ztvárnil realitního agenta a developera Michala Šafránka, který předává klíče od bytu Lumíru Nyklovi. Objevil se celkem v pěti dílech. Pikantní je, že jeho manželku ve filmu Doktor od jezera hrochů si zahrála Tereza Bebarová, která je v Ulici ženou právě Lumíra Nykla. Každopádně Šmídova postava doktora Čeňka Dobeška jistě zůstane v srdcích diváků navždy.

Lítost nad odchodem herce projevily i jeho kolegyně z Ulice. „Jsem v šoku, je mi to moc líto,“ řekla Tereza Bebarová. Smrt herce potvrdila i další herečka ze seriálu , Malvína Pachlová, uvedla televize Nova na svém portálu.

Šmíd se narodil v Třebíči, vystudoval brněnskou konzervatoř a pražskou DAMU. Působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, odkud později odešel a až do nynějška hrál v pražském Švandově divadle. Herce nejvíc proslavila zmíněná role dobrotivého lékaře Dobeška, objevil se ale i v seriálech Život na zámku, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Místo nahoře, V.I.P. vraždy nebo První republika.

Nad příčinami jeho smrti se zatím spekuluje, nejčastěji zmiňovanou je zánět průdušek.

Související články

Další články