Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Opuchlí a ztrhaní dědulové! Takhle dopadli lamači srdcí z Modern Talking!

Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
Vyhaslé hvězdy
V osmdesátkách na hity jako Cheri, Cheri Lady nebo You're My Heart, You're My Soul trsali úplně všichni. Po dvojici z německé skupiny Modern Talking tehdy děvčata šílela stejně jako dnes po Justinu Bieberovi (24). Čas ale běží neúprosným tempem a Dieter Bohlen (64) a Thomas Anders (55) se už mohou chystat do domova důchodců.

Německé zpěváky Dietera Bohlena a Thomase Anderse to k hudbě táhlo už odmalička. Když se v roce 1983 potkali, bylo jasné, že z toho vzejde něco velkého. O rok později už vystupovali jako Modern Talking a několik měsíců čekání na úspěch se vyplatilo. Stali se jednou z nejznámějších skupin 80. let.

Nebyl snad nikdo, kdo by tehdy nepařil na hity jako You're My Heart, You're My Soul, Cheri, Cheri Lady nebo Brother Louie. Dokonce i dívky v Československu se mohly utlouct po plakátech dvou německých šviháků. Za železnou oponou měly cenu zlata!

Jenomže běh času je neúprosný a ani sláva Modern Talking netrvala věčně. Bohlen s Andersem se rozhádali a skupina skončila v propadlišti ději. A přestože se koncem 90. let pokusili o návrat, po pěti letech znovu ztroskotali na vzájemném nepochopení.

V současné době se muzice stále věnují, ale každý zvlášť. Dieter Bohlen se živí především jako producent, Thomas Anders se snaží o dráhu sólového zpěváka. Takového úspěchu jako před čtyřiceti lety se jim však už nikdy dosáhnout nepodaří. Může za to ostatně i věk, oba už vypadají jako útěkáři z domova důchodců.

Související články

Další články