Jedna jediná střela vypálená z policejní zbraně bude mít v egyptské Káhiře nejspíš velkou dohru. Během demonstrace k výročí povstání proti bývalému prezidentovi Husní Mubarakovi došlo k tragédii, která připravila o život nevinnou ženu a nejspíš vyvolá další nepokoje.

Shaima al-Sabbagh (34), matka pětiletého chlapce, se účastnila pochodu, když tu se najednou sesula k zemi a z obličeje jí tekla krev. Zemřela o pár chvil později i přes okamžitou péči okolních lidí a příjezdu sanitky.

Policie ji střelila rovnou do hlavy a dosud není jasné, jak se to stalo, neboť výpovědi se liší. Podle jedněch klidně kráčela v davu a chtěla jen položit památeční věnec, když byla zcela bez důvodu zastřelena, podle úřadů ji ale zabila zbloudilá střela, to když jeden z policistů vypálil ze zbraně, aby rozehnal dav.

Premiér Egypta ovšem ihned přislíbil, že její smrt bude okamžitě prošetřena a potrestáni všichni, kdo s tím mají co do činění. Bohužel ženě to život nevrátí a malému chlapci jeho matku taky ne. Svět nyní jen může žasnout dle fotek, co se děje v zemi, která se prohlašuje za demokratickou a civilizovanou. Nám je z toho hodně smutno.