Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Oppenheimer vypráví příběh otce atomové bomby: Cilliana Murphyho označila zahraniční média za manžela Geislerové

Cillian Murphy jako vědec Robert Oppenheimer.
Zdroj: Universal Pictures
+ Dalších 6 fotografií
PROJEKT MANHATTAN

Herec Cillian Murphy (46) se ukáže v roli fyzika J. Roberta Oppenheimera v dlouho očekávaném filmu o projektu Manhattan. Plánovaný snímek Oppenheimer režiséra Christophera Nolana (52) diváky zavede do období druhé světové války. Konkrétně k událostem, které vedly k vynálezu atomové bomby. Studio Universal Pictures představilo první trailer.

Irský rodák Cillian Murphy se proslavil především rolí Thomase Shelbyho v seriálu Peaky Blinders - Gangy z Birminghamu. Již v červenci 2023 se nám ale představí i jako známý fyzik Robert Oppenheimer, který stojí za projektem Manhattan, jenž vedl k vynálezu atomové bomby.

Murphy má být ženatý s Geislerovou

Herec vzbudil před šesti lety pozornost na premiéře koprodukčního filmu Anthropoid v pražské Lucerně, respektive spíše jeho doprovod Aňa Geislerová, která ve filmu o atentátu na Heydricha ztvárnila manželku Jozefa Gabčíka, jehož si zahrál právě Murphy. Herečka, která je považována za jednu z módních ikon České republiky, tehdy zřejmě nevhodně zvolila materiál či zapomněla deodorant, což mělo za následek koláče v podpaží a bylo z toho menší faux pas.

Příběh Murphyho s Geislerovou však tady ještě nekončí. Ačkoli spolu tato dvojice na place s příběhem z války tvořila krásný pár, ve skutečnosti manželé nejsou. Některé známé zahraniční weby, například The People, je přesto spojily jako partnery po sňatku. Důvodem byl omyl při výběru fotografií a Aňu Geislerovou autoři označili jako Yvonne McGuinness, skutečnou hercovou manželku.

Spolupráce s Nolanem

Studio Universal Pictures právě představilo nový trailer, který je však spíše uměleckým počinem, než aby dal nějaké informace k plánovanému filmu. Zatím tak s jistotou víme jen to, že Oppenheimerovu manželku Katherine si zahraje Emily Blunt (39) a Robert Downey Jr. se ukáže v roli legendy džínového průmyslu Leviho Strausse. V dalších rolích se představí Matt Damon (52), Florence Pugh (26) nebo Rami Malek (41).

Jedná se o šestou spolupráci mezi Cillianem Murphym a Christopherem Nolanem po filmech Batman začíná, Temný rytíř, Temný rytíř povstal, Počátek a Dunkerk.

Snímek Oppenheimer má mít premiéru 21. července 2023.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy