Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Opozice Babiše nesvrhla: Jeho vláda pokračuje!

+ Další fotografie
hlasování o důvěře
Sedm hodin trvala diskuze mezi poslanci. Nakonec bylo rozhodnuto, že kabinet bude pokračovat. Opozice tedy s návrhem na vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše (64) nakonec neuspěla.

„Musíte mě buď odvolat, nebo nás porazit ve volbách, jinak než na základě hlasů většiny občanů se mě prostě nezbavíte,“ řekl Andrej Babiš hned v úvodu. Poslanci se mimo jiné zaobírali současnou vládou a údajným únosem Andreje Babiše ml.

Celá diskuze mezi poslanci trvala dlouhých sedm hodin. ČSSD se hlasování o důvěře vlády nezúčastnila. „To hlasování je proti vládě a organizuje ho opozice. Ten, kdo chce hlasovat proti vládě a chce tu vládu odvolat, musí sehnat 101 hlasů,“ řekl předseda ČSSD Jan Hamáček.

Výsledné rozhodnutí je takové, že opozice Andreje Babiše nesvrhla a jeho vláda dál pokračuje. „Jsem překvapený a zklamaný, protože jsme spolu ve vládě a myslím, že ta vláda funguje dobře. Očekával bych, že budou hlasovat proti odvolání vlády,“ komentoval premiér.

Mohlo by vás zajímat

Další články