Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Opozdilec Václav Upír Krejčí na pohřbu Yvonne Přenosilové: Kvůli řečem o vlastním rozvodu nestihl smuteční obřad

Upír Krejčí s přítelkyní na pohřbu Yvonne Přenosilové.
Zdroj: koláž eXtra.cz/herminapress
+ Dalších 12 fotografií

V obřadní síni Nového židovského hřbitova na pražských Olšanech ve čtvrtek proběhl pohřeb zpěvačky Yvonne Přenosilové, která zemřela v pondělí ve věku 76 let. Poslední rozlučku s popovou ikonou 60. let si nenechala ujít řada známých osobností a samozřejmě ani její fanoušci. Jak zjistila redakce eXtra.cz, která byla přímo na místě, ne všichni se však do obřadní síně nakonec dostali – rozloučení kvůli rozhovoru zmeškal například herec Václav Upír Krejčí.

Smuteční hosté začali přicházet krátce před 14. hodinou. Byl mezi nimi i legendární zpěvák Václav Neckář, který přišel kvůli svým pohybovým omezením o holi. Milovaný syn Yvonne Přenosilové, Maximilian Philipp von Schuckmann, dorazil v doprovodu partnerky. ​Potomek zpěvačky neumí česky, protože strávil celý život v Německu, kam po srpnové okupaci jeho matka nakonec emigrovala – i tak byl patrně zasažen nesmírným smutkem a snažil se zadržovat slzy.

Na pohřbu se objevily i další hudební osobnosti, včetně zpěvačky Moniky Absolonové, Milana Drobného, Lídy Rakušanové či Pavlíny Filipovské. Jak zjistila redakce eXtra.cz, zajímavou postavou události byl také herec Václav Upír Krejčí, který však přišel se svou přítelkyní pozdě a kvůli rozhovoru pro média nestihl obřadní část. V průběhu interview se alespoň stihl podělit o informace ze svého osobního života, včetně nedávného rozvodu a potenciální svatby.

O rakovině přátelé nevěděli

Blbý je, že odcházejí dobrý lidi a rodí se takoví, kteří o nás chtějí jen rozhodovat,“ ​prozradil Krejčí na místě v rozhovoru pro Blesk. „Poslední dobou si říkám, že nemažu nikoho v telefonu, lidi tady se mnou pořád jsou. Jedna z posledních vzpomínek je fotka já a Přenosilka, která je staršího data. Na sociální síť jsem k ní napsal vzpomínku, jak jsme byli mladí a popíjeli jsme, a jí se to dostalo do rukou. Vzkázala mi, že se málem rozplakala,“ vzpomínal 67letý Krejčí.

„Měla neskutečný hrubý hlas, který nejde parodovat. My jsme se nejvíc skamarádili na pohřbu Heleny Růžičkové, kde jsme zůstali mezi posledními. Hrozně rád jsem s ní někde seděl a užíval si to,“ dodal pro zmíněný portál s tím, že ho brzy čeká rozvod. Průtahy ale způsobuje, že se se svou současnou ženou, architektkou Zuzanou, prozatím nedohodli na rozdělení majetku.

Na pohřeb dorazilo i úctyhodné množství fanoušků, kteří na počest kultovní zpěvačky přišli s květinami. Yvonne Přenosilová zemřela náhle v pondělí 11. září. Později se ukázalo, že měla řadu zdravotních problémů, které před blízkými skrývala. Trpěla bolestmi páteře a zánětem sedacího nervu, což ji omezovalo v pohybu. Podle informací deníku Blesk ji navíc postihovala také rakovina plic, o které nevěděly ani její nejbližší kamarádky, včetně zpěvačky Marty Kubišové.

Související články

Další články