Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Opilý Kalousek? Během televizní debaty si šlapal na jazyk a bylo mu hůř rozumět

MIroslav Kalousek
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Debata
Miroslav Kalousek (TOP 09) opět zazářil. V pořadu Pavlíny Wolfové na stanici CNN Prima News předvedl při debatě něco podobného, jako v roce 2013. Tehdy Kalousek promluvil k novinářům podobným způsobem a Česko ihned spekulovalo, zda nebyl politik opilý, což také později sám přiznal. Nyní Češi řeší na internetu to samé a většina má jasno - opět zaúřadoval alkohol.

O Miroslavu Kalouskovi se už nějaký čas proslýchá, že rád holduje alkoholu. Ostatně i premiér Andrej Babiš (65) mu často nadává do opilců. Své vystupování na veřejnosti si ale Kalousek většinou dobře hlídal, uteklo mu to jen v roce 2013, když sám přiznal, že před novináře nastoupil opilý. Tentokrát to ale vypadá, že se historie opakuje.

Šlapal si na jazyk

V debatním pořadu Pavlíny Wolfové (48) totiž Kalousek mluvil podobně, jako v roce 2013. Nejvíce nápadné to bylo v momentě, kdy se měl řešit rozpočet České republiky a jeho schvalování v rámci Sněmovny. Kalousek se během debaty několikrát snažil dát najevo, že moderátorka danému tématu nerozumí. Situace se navíc vyhrotila, když začal Wolfové skákat do řeči.

Kalousek se i na výzvy moderátorky nechtěl nechat umlčet a mluvil dál. Nutno ale říct, že nešlo o nejlepší rétorický projev roku. Kalousek si totiž začal šlapat na jazyk, huhlal a celkově mu bylo hůř rozumět. Až nápadně to připomínalo člověka po pár skleničkách alkoholu. Navíc neskákal do řeči jen Wolfové, ale i Janu Řehounkovi (ANO), který se diskuze také účastnil.

Byl opilý či nebyl?

Video se během pár hodin stalo hitem sociálních sítí. Lidé prakticky okamžitě začali spekulovat, zda byl Kalousek opilý, či nikoli. Většina se ale shodla, že politik požil alkohol. Pravdou je, že Kalouskův projev připomínal ten z roku 2013.

Tehdy ale nijak nemlžil a krátce poté se přiznal. „Nebudu se hloupě vymlouvat. Žádné francovky, žádné prášky. Tři noci jsem nespal a po oficiální pracovní době, byť připouštím, že ministři žádnou pracovní dobu nemají, jsem si dal dva panáky. A nezvládl jsem to s tou nevyspalostí a stresem posledních dnů,“ řekl tehdy novinářům Kalousek.

Česká veřejnost je tak zvědavá, zda se k situaci postaví čelem i tentokrát.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy