Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Opilý Jiří v Praze zavraždil dvouletou dceru Nikolku: Prostě mi hráblo, řekl u soudu

Uběhlo už téměř půl roku od vraždy teprve dvouleté Nikolky na pražském Chodově a případem se nyní zabývá pražský městský soud. Dívenku podle obžaloby zavraždil její 27letý otčím Jiří N., který se opil a ve spánku ji napadl nožem. Holčičku pořezal na krku a bodl ji do hrudníku. Muži s drogovou minulostí a závislostí na alkoholu hrozí 15 až 20 let ve vězení nebo až výjimečný trest.

Jiří N., který má na svědomí smrt teprve dvouleté Nikolky, odmítl vypovídat. Soudkyně proto přečetla jeho výpověď z přípravného řízení, v níž obžalovaný uvedl, že matka holčičky šla do práce a on tak vzal malou Nikolku na nákup, kde si koupil dvě láhve rumu.

Když šla po příchodu domů holčička spát, Jiří si otevřel láhev rumu a jakmile ji vypil, otevřel druhou, z níž vypil zhruba polovinu. Když se Nikolka vzbudila, dal jí najíst, vykoupal ji a šla znovu spát. On sám vedle ní usnul a pak už si jen vybavuje, jak se vedle ní i probudil. „Já nevím, prostě jsem vzal ten nůž a prostě jsem ji říznul do krku, ne úplně. Jen tak lehce,“ řekl podle serveru Novinky.cz na policii. O tom, že dívku bodl do hrudníku, prý vůbec neví.

„Já nevím. Teď se k tomu přiznávám, tak bych nelhal. Já prostě nevím. Měl jsem zatmění, zlost v sobě. Nevím, proč se to událo. Už si nevzpomenu, prostě to ve mně všechno vybouchlo. Prostě mi hráblo, byl jsem úplně mimo,“ uvedl. Tělíčko dívenky prý neschoval proto, aby nebyla někde pohozená a mohla mít pěkný pohřeb.

Jiří přiznal, že v minulosti měl problémy s pervitinem, heroinem a marihuanou, ze kterých se nikdy neléčil. Se závislostí na alkoholu se léčil, nicméně po přestěhování do Prahy to měl do své léčebny daleko a pít znovu začal. Tvrdil, že kdyby si místo dvou lahví rumu koupil jen jednu, nic by se nestalo.

Ačkoliv Jiří N. není biologickým otcem zavražděné Nikolky, v rodném listě je jako otec zapsán. S její matkou se totiž dal dohromady, už když byla těhotná, jejich vztah byl však především kvůli jeho závislosti na alkoholu velmi vypjatý.

Mohlo by vás zajímat

Další články