Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Opilý boural s Krampolem na dálnici. U soudu mu hrozí tři roky basy. Jeho EXKLUZIVNÍ ZPOVĚĎ!

Zdroj: Facebook, Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Alkohol
Začátkem října 2016 došlo na dálnici z Prahy do Brna u Mirošovic k neobvyklé nehodě, při níž šlo de facto o život herci Jiřímu Krampolovi (80). Toho se zpěvákem Karlem Bláhou vezl na vystoupení syn jednoho známého moderátora Jakub H. (33), jenže nezvládl řízení a dacií naboural do mercedesu. Řidič pak nadýchal 2,65 promile alkoholu. Teď má konečně soud. „Nejvíc jsem se ale vytrestal sám,“ přiznal nám Jakub.

„Dechová zkouška prokázala, že řidič dacie ročník 1985 nadýchal 2,65 promile alkoholu,“ tvrdila tehdejší mluvčí středočeské policie Michaela Richterová po nehodě. Jiří Krampol, který sám řidičský průkaz nemá, odmítl, že by věděl o opilosti muže, který ho vezl.

„V životě bych nesedl do auta s řidičem pod vlivem. On ten kluk měl mít psychické problémy a jeho táta mi povídal, že pak strávil tři a půl měsíce na psychiatrii kvůli chlastu a fetu. A přitom má dvě vysoký školy a je to jinak hrozně hodnej kluk. Bohužel se takové věci stávají. Brzy jdu svědčit k soudu,“ přiznal eXtra.cz Krampol.

Případ bude rozplétat Okresní soud v Benešově. „U zdejšího soudu proběhne hlavní líčení ve věci podané obžaloby pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle paragrafu 274, odstavec 1 a 2 a) Trestního zákona obžalovanému hrozí trest v rozmezí šesti měsíců až tří let,“ sdělila nám mluvčí soudu a soudkyně Mgr. Eva Kůsová.

Kontaktovali jsme i Jakuba. Ten se tvářil, že o přelíčení neví. „Já mám od soudu jiné info,“ byl překvapený našimi informacemi z justice.

Zpověď řidiče-opilce

„Už to trvá víc než dva roky. Nevím, jak to dopadne, ale aspoň to bude za mnou. Buď budu v mezích očištěn, nebo to skončí jinak. Víte, jaké to je, projít na konkursu na zaměstnání do třetího kola, kdy oni pak otevřou Google, uvidí články o mně a už se neozvou? Víte, jaké to je, když si na vás někdo ukazuje? Nebo jaké je dva roky se budit ve čtyři ráno s myšlenkou, co jste za k*kota? Paní soudkyně mě asi potrestá, ale nemůže mě potrestat víc, než dva roky trestám sám sebe,“ sdělil nám s tím, že je už dávno čistý a užívá si to.

A proč vlastně skončil na psychiatrii? „Kvůli tomu, co mi dělali na policejní služebně v Mirošovicích. Když si pro mě do cely přišli dopraváci s medvědem, místní policisté, co se ke mně chovali slušně, se ještě divili. Říkali, že jsem bezproblémový a že na to nemají právo,“ dodal mladý muž. Objevovaly se dokonce i zprávy, že se měl u nehody poprat s lidmi z druhého auta, z toho však obžalován není, takže se informace patrně nepotvrdily.

Související články

Další články