Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Opilý a zfetovaný řidič v Praze smetl policistu. Pak strážci zákona použili zbraň…

Zdroj: Twitter/Policie ČR
Policie v ohrožení
Policisté v Praze včera kolem půl jedenácté v noci zaznamenali na ulici auto, o kterém věděli, že je kradené. Vozidlo se snažili zastavit, ale neúspěšně. Řidič jim začal ujíždět. Následně se přišlo na to, že je opilý a zfetovaný. Během šílené jízdy málem smetl policistu, kterého tak ohrozil na životě.

V Praze, konkrétně v Táboritské ulici, si policisté všimli odcizeného auta. Chtěli Ford Mondeo zastavit, ale marně. Řidič ujížděl napříč Prahou. „Během pronásledování řidič projel několik křižovatek na červený světelný signál v rychlosti přesahující 100 km/h, jezdil v protisměru, najel na policistu, který musel uskočit, vytlačoval ze silnice další řidiče a byl pro všechny nebezpečný. Policisté k jeho zastavení použili jak výstřely, tak i zastavovací pás. Ten mu poškodil přední pneumatiku a přispěl tak jeho zastavení,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Až zátaras a výstřel ze zbraně jedenačtyřice­tiletého muže zastavily. „Policisté muže v havarovaném vozidle museli zadržet za použití donucovacích prostředků, protože se bránil a byl agresivní. Následný test prokázal, že řidič řídil pod vlivem pervitinu a k jehož užití se i přiznal. Zadržený má také platný zákaz řízení motorových vozidel až do poloviny roku 2020,“ dodal Daněk.

V současné době je muž v kompetenci kriminalistů a hrozí mu až šestiletý trest vězení.

Související články

Další články