Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Opilí bratři (19 a 21) ubodali učitelku, její dům zapálili: Zoufalá matka neví, kdy je popraví

Zdroj: archiv
bělorusko
Opili se, přeskočilo jim a šli se mstít. Řádění bratrů z běloruského Čerikova odnesla 47letá učitelka, které zasadili 150 bodných ran. Potom zapálili její dům a dali se na útěk, policie je však dopadla. Ilja a Stanislav Kostěvovi (19 a 21 let) za chladnokrevnou vraždu vyfasovali trest smrti. Čekají na popravu a už nikdy se neuvidí s rodinou. Ta ani neví, kdy a kde bude trest vykonán.

Odporný čin se stal v běloruském Čerikově už v dubnu 2019. Rodina měla s učitelkou spory, žena poslala na sestru Ilji a Stanislava sociálku. Prý zanedbávala péči o čtyři syny. Její mladší bratři se jednoho dne opili a vyrazili se pomstít.

Bezcitná vražda

47letá učitelka měla na těle přes 150 bodných ran. Bylo to utrpení, Ilja a Stanislav ji zavraždili brutálním způsobem. Potom její dům zapálili, vzali pár cenností a z místa odešli. Policie je dostihla záhy. Ke všemu se přiznali, teď čekají v cele smrti na popravu.

O případu informovalo Rádio Svobodná Evropa. Bělorusko je poslední evropskou zemí, která vykonává tresty smrti. Pro příbuzné Kostěvových to je stále šok. „Nevěděla jsem, že je v Bělorusku trest smrti. Myslela jsem, že největším trestem je doživotí. Soudce ani nedočetl verdikt a lidé v soudní síni tleskali,“ říká sestra odsouzených.

Úřady rodině nesdělily, kdy bratry popraví. Nedozví se ani místo, kam budou umístěny jejich ostatky.

Mohla za to vodka?

Společně s matkou musí sestra čelit útokům ostatních lidí. „Lidé mi vyhrožovali, že zabijí mě i moje děti. Že jsme zrůdy, které musejí zemřít,“ svěřila. Ilja se Stanislavem tvrdí, že vraždili kvůli „zatmění mysli“, které vyvolala opilost.

Jediným, kdo může verdikt soudu zvrátit, je prezident Alexandr Lukašenko (65). Je však nereálné, že by to udělal. Proces se urychlil právě jeho přičiněním. „Zabili svoji učitelku. Za co? Za to, že bránila před jejich sestrou její dvě děti? Když sestra je asociální element? Říká se, že stejně nikdo nemá právo brát jim život. A kdo dal jim právo ho brát?“ hřímal Lukašenko v rozhlasu.

Od roku 1991 bylo v Bělorusku popraveno okolo 300 lidí.

Související články

Další články