Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

BRNO: Opilá žena spala se svým tříletým synem mezi bezdomovci

Matka v Brně riskovala život svého malého syna.
Zdroj: reprofoto Prima FTV
Žena z Brna se matkou roku rozhodně nestane. Opila se tak, že nevěděla o světě a se svým třiapůlletým synem přespala na zemi v parku mezi bezdomovci. Ráno kolemjdoucí slyšeli chlapcův pláč a zavolali na místo strážníky.

Kolemjdoucí v Brně se hodně divili, když v parku mezi bezdomovci našli malého plačícího chlapce. Ten tam nocoval se svojí opilou matkou za velmi nebezpečných podmínek. Na místo proto zavolali strážníky.

„Hej, vstávej. Tak se prober. Je tady policie,“ snažil se jeden z bezdomovců vzbudit opilou 41letou ženu. Ta se zpila pod obraz a ustlala si se svým 3,5letým synem v parku mezi bezdomovci. A to rozhodně není místo pro tak malé dítě.

„Nebyly tam podmínky, ve kterých by mělo přebývat třiapůlleté dítě. Spalo na betoně, pod sebou mělo tenkou deku, kolem sebe nečistotu a pod hlavou igelitovou tašku,“ sdělil televizi Prima jeden ze strážníků.

Matka nejdříve strážníkům tvrdila, že jenom čeká na vlak. Prý nedaleko bydlí její příbuzní. To, že je opilá, ale nepopřela. Štáb TV Prima se na místo vydal znovu další den a matka s dítětem tam opět ležely. Ani jí nevadilo, že v Brně mezi bezdomovci a narkomany se šíří žloutenka a její syn se tak mohl nakazit nebezpečnou nemocí. Prý si na to dává pozor.

Případ strážníci předali republikové policii a České správě sociálního zabezpečení. „Máme to otevřené a pracujeme na tom, ale primárně to řeší sociálka. Budeme prověřovat, zda se to stávalo opakovaně,“ řekla TV Prima brněnská policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Související články

Další články