Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Operní pěvkyně Eva Brabcová je po smrti: V 58 letech podlehla těžké nemoci

Operní pěvkyně Eva Brabcová je po smrti: V 58 letech podlehla těžké nemoci
Zdroj: Oficiální web Divadla J. K. Tyla
+ Další 4 fotografie
úmrtí
Umělecký svět přišel o další talentovanou duši. Ve nedožitých 59 letech zemřela operní pěvkyně Eva Brabcová. Dlouholetá členka souboru opery Divadla J. K. Tyla v Plzni podlehla těžké nemoci. Informovalo o tom zmíněné plzeňské divadlo.

Eva Brabcová jako operní pěvkyně ztvárnila více než třicet rolí v opeře i operetě. Celý svůj život působila v Divadle J. K. Tyla. Svá studijní léta strávila na konzervatoři v Brně a poté vystudovala pražskou konzervatoř. V souboru plzeňského divadla spolupracovala například se sopranistkou Libuší Bláhovou, která měla velký vliv na Evin hudební rozvoj.

Ztvárnila mnoho rolí v opeře i operetě

"K jejím nezapomenutelným sólovým rolím patří především dcera Královny noci Pamina v jednom z nejznámějších opusů W. A. Mozarta Kouzelná flétna. V romantické opeře Čarostřelec se představila jako Anička, v komické salónní opeře Bedřicha Smetany Dvě vdovy propůjčila svůj hlas Lidce," píše se na webu divadla.

Divadlo J. K. Tyla jí postupně svěřilo mnoho větších i menších operních a operetních rolí. Opereta jí nebyla cizí. Ve Straussově Netopýrovi se představila jako Ida, v Offenbachově Pařížském životě zase jako Baronka Christine von Gondremark. V roztančené Čardášové princezně Emmericha Kálmána ztvárnila roli Komtesy Stázi, ve Slovácké princezce Maryšku.

Poslední rozloučení

O smrti Evy Brabcové informovalo divadlo ve čtvrtek 7. května, den po její smrti. Operní pěvkyně podlehla vážné nemoci v teprve 58 letech. Poslední rozloučení se bude konat v pátek 15. května 2020 v 15 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí v Plzni.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy