Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Operace popálené Týnuš přijdou na BALÍK! Klinika v Istanbulu patří k nejdražším

Týnuš Třešničková je pořád v nemocnici.
Zdroj: Instagram
+ Dalších 21 fotografií
Hororový zážitek měla v turecké restauraci naše nejznámější youtuberka Týnuš Třešničková (22), když jí při ohnivé show do obličeje explodovala hořlavina. Nyní leží v nemocnici v Istanbulu, kde se jí snaží ze všech sil pomoci. Levná záležitost to tedy rozhodně není.

K tragédii došlo v restauraci Nusr-Et Steakhouse v Istanbulu, kam na ohnivou show zavítala Týnuš Třešničková s přítelem Viktorem Hajíčkem. Hořlavina ji popálila především v oblasti obličeje a hrudníku. Týnuš je nyní v tamní nemocnici, kde se o ni lékaři starají. Její přítel má popálených patnáct procent těla. Ona až pětatřicet.

Musela podstoupit několik operací, které nejsou zrovna zadarmo. Zařízení, ve kterém pobývá navíc vypadá jako pětihvězdičkový hotel. Spadá pod luxusní řetězec nemocničních zařízení s názvem Acibadem Healthcare Group.

„S pobytem zde mám tu nejlepší zkušenost. Chtěla bych poděkovat celému personálu,“ píše jejich pacientka na internetu, kde je pochvalných recenzí nespočet. „Nelitovala jsem ani sekundu, že jsem si vybrala tuto nemocnici. Hluboce důvěřuji této instituci i doktorovi, který provedl operaci. Jakmile jsem zmáčkla tlačítko, sestřičky byly okamžitě u mých dveří,“ uvádí další. Týnuš se tak zřejmě dostává té nejlepší péče.

Při nehodě a síle plamenu, který Týnuš způsobil popáleniny druhého a třetího stupně, mohla klidně přijít o část nosu. Obyčejná rhinoplastika v turecké nemocnici přijde na skoro 80 tisíc korun a to je řeč jen o úpravě nosu. Při popálení mohla dost možná přijít i o část vlasů. Jejich transplantace pak vyjde na téměř 52 tisíc. V případě devastace uší zaplatí za jejich úpravu také 80 tisíc. Ve všech případech hovoříme o nejnižších možných částkách.

Do luxusní nemocnice se přitom Třešničková s přítelem nechali převézt na vlastní přání. Kompletní hospitalizaci ale neplatí. „Pobyt v nemocnici oběma českým občanům hradí majitel restaurace a pojišťovna. Dojednali to právníci,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Jedno je jisté. Převoz do České republiky zatím není na pořadu dne. „Oba Češi nad převozem do České republiky momentálně neuvažují. Jsou spokojeni s péčí, které se jim v nemocnici dostává. Ta mladá slečna je ve stabilizovaném stavu a už komunikuje. Převoz bude možný, až lékaři vyloučí riziko infekce. Je těžké odhadovat, kdy to bude. Mohou to být dny i týdny," dodala Lagronová.

Restaurace Nusr-Et Steakhouse, kde k tragickému incidentu došlo, je v hledáčku tureckých kriminalistů. Podle právníků mohou Třešničková s Hajíčkem počítat s tučným odškodným.

Související články

Další články