Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Operace, která Růžičkovi zachránila život: Marie vylíčila hrůzostrašné podrobnosti

Marie Růžičková a Vladimír Růžička
Zdroj: Se souhlasem Marie Růžičkové
+ Další 3 fotografie
Operace
Marie Růžičková (34), manželka hokejové legendy Vladimíra Růžičky (59), promluvila o chvilkách hrůzy, které před časem prožila. Trenér HC Verva Litvínov totiž musel na konci loňského roku podstoupit závažnou operaci. V rozhovoru pro eXtra.cz Marie prozradila, že rozhodně nešlo o žádnou banalitu a chvílemi se obávala dokonce o jeho život.

Informace o vážném zdravotním stavu Vladimíra Růžičky jako první přinesl loni deník Sport. Právě tam Růžička prozradil, proč musel na operaci. „Delší dobu jsem se necítil dobře. Asi půl roku jsem měl problémy s trávením, ale říkal jsem si, že to pořád souvisí s prodělaným covidem. Ztratil jsem čich, chuť, takže jsem si myslel, že i tohle je s tím spojené. Jenže se to neustále zhoršovalo. Už někdy během června se to dostalo do fáze, že jsem se bál najíst,“ prozradil tehdy muž, který jako kapitán dovedl český tým k vítězství na olympijském turnaji v roce 1998 v Naganu.

Zdravotní komplikace Růžičky

Nyní o jeho zdravotních komplikacích promluvila i jeho žena Marie. Ta nám popsala, proč musel otec její dcerky Lejly (4) pod kudlu. “Měl zkrácený jicen a měl žaludek pod plícemi. Celé vnitřnosti měl posunuté nahoru. Oni mu prodloužili jícen a žaludek vrátili na místo, což byl problém. Ten mu tam museli přidělat. Jak byl dlouho nahoře, tak se neustále vracel zpátky. Byla to docela složitá operace. Vemte si, že to tak máte nějakou dobu. To jsem se hodně bála. Myslím si, že měl namále,” sdělila nám Marie s tím, že nakonec naštěstí vše dobře dopadlo.

“Má na břiše jenom čtyři dírky, má krásné jizvy, chválil si Motol,” popsala eXtra.cz Růžičková, která nyní dohlíží na manželův jídelníček. “Řekla jsem mu, že se budeme krotit s jídlem. To jeho pálivé jídlo a hltání všeho, to už nejde. Zhubl 15-16 kilo. Těch pět už nabral zase zpátky, ale vypadá dobře a cítí se skvěle,” popsala nám s tím, že si jeho proměnu nemůže vynachválit.

Manželka mu vyvařuje

Úbytek jeho váhy ale kritici hodili na ni. “Pro něj je dobře, že něco málo zhubl. Ale zase to hodili na mě, že zhubl kvůli mně. Že mu nedám najíst a je ze mě ve stresu. Umřít hlady ho nenechám. Pravidelně mu vařím, jako vyučená cukrářka peču,” popsala Marie, která se o svého muže nebála poprvé. “Manžel nebyl celou dobu nikdy nemocný, až covid ho položil. Deset dní jenom ležel, měl horečky, nejedl nic,” dodala Růžičková s tím, že se stále snaží zbavit kašle, ale to je jenom banalita, se kterou dokážou žít.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy