Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Opatření Britům nic neříkají: Snímky z narvané hromadné dopravy ukazují bezohlednost

Zdroj: Twitter
+ Dalších 11 fotografií
galerie
Není žádným tajemstvím, že v Británii chtěla vláda po opatřeních sáhnout až ve chvíli, kdy to bude opravdu nutné. Jakmile ale opatření v platnost vešla, lidé ukázali svou bezohlednost a fakt, že zákazy jim nic neříkají. Snímky z narvaných souprav hromadné dopravy ukazují, že koronavirus je zřejmě neděsí.

Koronavirus je velkým strašákem lidí po celém světě, Britové se ho ale zřejmě nebojí, alespoň na to poukazuje absolutní ignorace opatření, která tamní vláda uvedla v platnost. Ačkoliv se lidé nemají shlukovat a mají být zavření doma, dělají pravý opak.

Zdravotníci, hasiči, policie a prodavačky se do práce nějak dostat musí. Rozhodně ale nedokážou zcela zaplnit londýnské metro, kde se i po vyhlášení opatření mačká hlava na hlavě. Roušku, respirátor či jiný ochranný prostředek na sobě navíc téměř nikdo nemá.

Naštvaní Britové, kteří pracují například ve zdravotnictví, si na své spoluobčany postěžovali na sociálních sítích. Nazývají je koronaidioty a doufají, že čím víc snímků dokazujících, že lidé na opatření nedbají, vyvěsí, tím dříve jim vláda zatne tipec. Podívejte se do galerie - u nás na tom nejsme s respektováním pravidel ani zdaleka tak zle.

Související články

Další články