Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Opat světoznámého šaolinského chrámu byl obviněn z obcování s prostitutkami a ukrývání peněz

Klášter Šaolin je vyhlášeným turistickým cílem. Jen na vstupném
každoročně vydělá cca 450 milionů Kč.
Zdroj: profimedia.cz

Šaolinským klášterem, legendární kolébkou kung-fu, otřásá série skandálů. Jeho opat Shi Yongxin byl před časem obviněn z toho, že pravidelně vyhledával služby prostitutek. Podle dostupných informací měl dokonce zplodit nemanželské dítě.

Počátkem tohoto měsíce navíc jisté španělské noviny uvedly, že Shi na tajných bankovních účtech ukrývá několik desítek miliard Kč.

Představitelé kláštera všechna obvinění popírají a označují je za vykonstruovaná. Mniši prý do nevěstinců chodí výhradně za účelem provádění náboženských obřadů. Jenže jak známo, zakázané ovoce nejlíp chutná – ostatně nedávno vyšlo najevo, že ve zdech starobylého buddhistického chrámu byly ukryté kamery, které nahrávaly spící mnišky…

Zlé jazyky tvrdí, že klášter (založený v 5. století v provincii Che-nan) se od roku 1999 až příliš soustřeďuje na vydělávání peněz a už pěkných pár let ho ani při nejlepší vůli nelze pokládat za náboženské útočiště. Příjmy Šaolinu jsou mimochodem natolik velké, že se vážně uvažovalo o jeho transformaci ve veřejnou obchodní společnost. Otázka, zda jeho obyvatelé tak trochu nezapomněli na své duchovní poslání, je tedy na místě.

Související články

Další články