Opar je nakažlivé onemocnění vyvolané virem Herpes simplex virus (HSV). Pokud se jednou virus dostane do těla (většinou již v dětství), už ho neopustí a čeká v latentní fázi v takzvaných nervových gangliích. Virus je obvykle vyvolán stresem, oslabeným imunitním systémem či nadměrným sluněním a projevuje se nepříjemnými puchýřky.

Onemocnění je vysoce nakažlivé, opar se může přenést nejen líbáním, ale také například používáním stejného ručníku. Nejvíce infekční je opar před vznikem tzv. krusty.

Opar začíná nepříjemnými pocity svědění a většinou již druhý den se objevují puchýřky. V tomto stadiu je opar zduřelý, svědí, pálí a může i bolet. Za několik dní puchýř praskne, začne vysychat a udělá se na něm strup. Celý proces trvá většinou sedm až deset dní. Infekci virem HSV nelze nikdy zcela vyléčit, ale nezoufejte. Když už se opar čas od času objeví, nemusíte jen tiše trpět. Opary můžete zkusit léčit „podomácku“.

Nevěříte babským radám nebo na Vás nefungují? Zajděte si do lékárny! Pokud se Vám ještě nevytvořil puchýřek, ale cítíte, že se Vám za chvíli na rtu vyklube nepříjemný bolák anebo už tam sedí, použijte krém Zovirax Duo. Krém Zovirax Duo se používá k léčbě již od prvních příznaků oparu na rtu a obličeji (první svědění nebo zarudnutí), aby se snížila pravděpodobnost, že se opar vyvine do puchýřku. Pokud již puchýřky máte a potřebujete je zakrýt, nezoufejte.

Použijte náplast Zoviconceal, transparentní matnou náplast, která opar překryje a ochrání ret během jeho léčby. Náplast vytvoří příznivé podmínky pro hojení oparu, zklidňuje a snižuje pocit svědění. Zoviconceal ocení zvláště dámy, na náplast lze totiž nanést make-up, korektor i rtěnku.

Zovirax Duo 50 mg/g + 10 mg/g krém obsahuje aciclovir a hydrocortison. Jedná se o léčivý přípravek k vnějšímu použití. Před použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci. Náplasti Zoviconceal jsou zdravotnický prostředek. Žádejte ve své lékárně.