Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Ono je to vrozené, jo? Perly Vízka na adresu fotbalisty Jankta k jeho přiznané orientaci

+ Dalších 5 fotografií

A takový to byl fotbalista… Jak redakce eXtra.cz již informovala, bývalý reprezentant Ladislav Vízek (68) má za sebou sérii nepodařených vyjádření ohledně coming outu sparťanského Jakuba Jankta (27). V reakci na ně se rozpovídal i pro eXtra.cz a padaly z něj opravdové perly. Posuďte ostatně sami v náhledovém videu nad tímto textem, v němž najdete úryvky z našeho rozhovoru.

Ladislav Vízek: Nejzajímavější části rozhovoru

Takhle se Ladislav Vízek v povídání pro eXtra.cz vyjadřoval k Jakubu Janktovi a homosexualitě obecně. Přinášíme vám úryvky z našeho rozhovoru.

Jsem solidární

„Já toho kluka docela lituju. Je odvážný, že s tím vyšel. A to si neodpustím, že vyjít s tím neměl. Nevím, jak žil, ale udělal z toho takovou trošku tryznu, že ze sebe nebyl šťastný. Tak dobře. Ale já tu větev… tak já to tak nevidím. Vždyť odjakživa je rodina žena, muž a dítě. Tam je to jináč. My to všichni víme, mlčíme, jsme solidární. Pak já jen něco utrousím a už to jede.“

„Vím, že to bylo blbý, vzal bych to tisíckrát zpátky. Mně je to úplně jedno, ať si je buzerant, jakej chce.

„Na mě samotného na Spartě třicet tisíc diváků řvalo, že Vízek je buzerant. To není nic hezkého, přece mě nechválili,“ svěřil se nám v jiné části rozhovoru. Vzápětí ale uznal, že na něj nikdo toto slovo nekřičel kvůli obvinění z odlišné sexuální orientace.

Znechucení

Jako jeden z možných důvodů Janktova coming outu redaktor nadhodil, že bude konečně moci vzít na týmovou večeři svého přítele. Že už nebude muset lhát.

„No a to myslíte, že je dobře? Já viděl jednou v autobuse, jak se dva pusinkujou. A můžu vám říct, že na to je hrozný pohled. Tohle lidi nepřekousnou. Když jsou nějak doma, prosím, ale když si ho má vzít na večírek a budou spolu tancovat – není to ujetý?

Jankto to hrotí?

„Nemyslím to tak, že by se měli schovávat. Akorát jsme o nich dřív opravdu nevěděli, tak je to pro mě nové. Kdybych nepotkal ty dva, co jsem viděl v autobuse, tak žádného takového neznám. Jsou to inteligentní lidi, kteří si žijou svůj život, nehrotí to jako ten Jankto. Ale zapletl jsem se do toho a mrzí mě to. Vůbec mi to nevadí.“

Myslíte, že se s tím roděj?

Náš redaktor Vízkovi oponoval, že jeho teze, že to nepatří do přírody, není tak úplně pravda, že homosexuálové se rodí už tisíce let, protože je příroda takové chce, a že i přímo v přírodě se homosexualita vyskytuje.

A myslíte, že se s tím roděj? To mi říkal Háša (Ivan Hašek – pozn. red.). A to mi v jedné redakci řekli, že moc ne.“

Související články

Další články