Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

ONLINE: Rodina se naposledy rozloučila s Karlem Gottem v motolském krematoriu

ONLINE: Rodina se naposledy rozloučila s Karlem Gottem v motolském krematoriu
Zdroj: archiv
+ Dalších 20 fotografií
sledujeme online
Vdova po legendě české hudby Ivana Gottová (43) pozvala přátelé a rodinu do katedrály svatého Víta na Pražském hradě, kde se od 11 hodin koná zádušní mše za zesnulého Karla Gotta (†80). Mši slouží kardinál Dominik Duka (76) a přístup do katedrály je jen na zvláštní pozvánku. Zpěvákovi fanoušci však mohou mši sledovat na velkoplošné obrazovce na III. nádvoří. Reportéři eXtra.cz jsou na místě. Událost sledujeme minutu po minutě.

Milovaný zpěvák, Mistr, mnohonásobný Slavík, ale i tatínek a dědeček. Česko na Karla Gotta nikdy nezapomene. Právě dnes se v Chrámu sv. Víta koná zádušní mše, kterou zpěvákova rodina a blízcí přátelé uctí jeho památku. U chrámu jsou i reportéři eXtra.cz. Přímo z místa přinášíme aktuální zpravodajství.

Katedrála svatého Víta na Pražském hradě právě teď: Sledujeme na místě

AKTUALIZOVAT

14.20 Děkujeme, že jste s námi sledovali veřejné rozloučení s Mistrem Karlem Gottem v pátek, ale i zádušní mši v sobotu. Tímto náš online přenos končí. Další zajímavosti můžete sledovat na eXtra.cz.

14:13 Jak se vyjádřily slavné tváře k poslednímu rozloučení s Mistrem? Video najdete zde: Rozloučení s Karlem Gottem na Hradě. Co říkají slavné osobnosti?

14:05 Rodina zesnulého Mistra opustila motolské krematorium. Podle našich informací bude následovat smuteční hostina v úzkém rodinném kruhu.

13.55 Co všechno se aktuálně děje v areálu motolského krematoria? To se dočtete zde: Poslední polibek na rakev a pak plameny. Ivana Gottová milovaného Karla doprovodila do krematoria

13.30 V Motole se s Karlem Gottem rozloučí pouze jeho nejbližší. Když vůz vjížděl do areálu, přihlížely přibližně dvě desítky fanoušků.

Vůz s ostatky zpěváka v areálu motolského krematoria

13.23 Jak to aktuálně vypadá v motolském krematoriu? Více se dočtete zde: Karel Gott bude zpopelněn v Motole: Takhle dovezli jeho ostatky do krematoria

13.05 Pohřební vůz s ostatky Karla Gotta přijel do krematoria v pražském Motole.

Vůz s ostatky dorazil do krematoria

12.40 Pozvaní hosté opouští za viditelného smutku katedrálu sv. Víta.

Mezi pozvanými je mnoho známých tváří

12.33 Rakev s ostatky opouští katedrálu za doprovodu varhanní skladby Johanna Sebastiana Bacha Tokáta a fuga d moll.

12.30 Hradní stráž vynáší rakev s ostatky...

Hradní stráž vynáší rakev

12.24 Pozvaní vytvoří smuteční průvod a bočním vchodem bude vynesena rakev s ostatky Mistra Karla Gotta.

12.20 Z úst operní pěvkyně Evy Urbanové zazněla píseň Hospodin je můj pastýř.

12.13 Jiřina Bohdalová pronesla krásnou řeč a snažila se o mírné odlehčení. „Karle, počítej se mnou a drž mi tam místo. Mám pro Tebe jeden bezvadný židovský fór. Miluji Tě a nejsem v tom sama. Tvoje Bohdalka.”

12.05 Kdo všechno ze slavných tváří dorazil do katedrály sv. Víta? Více čtěte zde: 15 fotografií slavných, kteří se přišli naposledy rozloučit s Karlem Gottem

Jiřina Bohdalová pronáší řeč

12.04 Začala řeč herečky Jiřiny Bohdalové. O ni ji požádal sám Mistr...

Redaktor eXtra.cz Zdeněk Drgáč přináší aktuality z motolského krematoria

12.01 Ochranka Ivany Gottové dorazila do motolského krematoria. Redaktor Zdeněk Drgáč je na místě a přináší aktuální dění.

Ochranka Ivany

11.59 Operní pěvci Eva Urbanová a Štefan Margita zazpívali předem připravenou skladbu Panis Angelicus od skladatele Césara Francka.

11.50 Na Pražském hradě v katedrále sv. Víta probíhá mše za zesnulého zpěváka Karla Gotta. Vedle slzící manželky Ivany stojí dcery slavného zpěváka. Z druhé strany vedle Ivany stojí prezident České republiky. Více si můžete přečíst zde: Pohřeb Karla Gotta na Hradě: Vedle slzící Ivany stojí dcery a prezident Zeman

11.40 Zazněla Modlitba nad dary, kterou pronesl Dominik Duka.

11.35 Lucie Bílá zpívá Ave Maria od Franze Schuberta.

Lucie Bílá byla požádána vdovou Ivanou, zda by mohla zazpívat

11.31 Přímluvné řeči pronášejí herci Dagmar Havlová a Jiří Bartoška.

Dagmar Havlová stála vedle Jiřího Bartošky

11.20 V tuto chvíli mše pokračuje četbou evangelia podle svatého Marka.

11.11 Čtení z 2. knihy Makabejské se ujala zpěvačka Eva Pilarová.

Eva Pilarová v Chrámu sv. Víta

11.05 Kardinál Duka přivítal v katedrále hosty a také vdovu po Karlu Gottovi Ivanu a zpěvákovy dcery, které sedí v první řadě.

11.00 Začala zádušní mše.

10.50 Na místo dorazila podle informací redaktorů eXtra.cz, kteří jsou na místě, poslední slovenská delegace a také prezident Miloš Zeman

10.40 Do Chrámu sv. Víta vstoupil i kardinál Dominik Duka.

Dominik Duka vstupuje do chrámu

10.30 Na místo přicházejí další známé tváře. Mezi nimi Antonín Panenka, Jan Kalousek, Iva Janžurová a řada dalších. Je evidentní, že Ivana Gottová pozvala všechny umělce, se kterými Karel Gott udržoval dlouhodobé přátelství.

10.18 Mezi pozvanými je i herec Pavel Trávníček, který ochotně zodpověděl dotazy novinářů. Smrt Karla Gotta ho velmi zaskočila.

10.16 Na místě je i ministr životního prostředí Richard Brabec.

10.15 Michal David se přišel rozloučit se svým kamarádem. Bylo na něm znát, že ho ztráta bolí.

Michala Davida zpráva o úmrtí Karla Gotta hluboce zasáhla

10.12 Do Chrámu sv. Víta dorazil i Leoš Mareš s manželkou Monikou. V minulosti s Mistrem přezpíval skladbu v duetovém podání Být stále mlád.

Leoš a jeho manželka Monika

10.01 Milan Drobný se objevil před katedrálou s kyticí v ruce. K překvapení všech ho Ivana Gottová pozvala, a to i přes jejich osobní spory.

9.52 "Karel Gott byl mimořádná osobnost, jakou jsem měl možnost osobně poznat. Je to pro mě velká čest jít na zádušní mši," řekl eXtra.cz Dalibor Gondík

Felix Slováček přišel v doprovodu partnerky Lucie Gelemové

9.45 "Bolí to, nezlobte se, nebudu nic vyprávět," řekl novinářům krátce Felix Slováček starší, na němž bylo vidět, že ho smrt kamaráda hodně zarmoutila. Do chrámu dorazil i hudebník Petr Janda s manželkou Alicí.

Petr Janda v doprovodu manželky

9.39 Do Chrámu sv. Víta přichází mnoho pozvaných známých osobností. Mezi nimi třeba Miroslav Donutil s manželkou, Dagmar Patrasová v doprovodu syna Felixe Slováčka a další.

Dáda se synem Felixem

9.30 Přijíždí hudební producent František Janeček. Kvůli bezpečnostním opatřením musí z auta vystoupit a pokračovat ke katedrále pěšky.

9.27 "Byl to můj nejmilejší kolega, krásně se mi s ním zpívalo, vždy mě fascinoval. Je těžké dnes vystoupit, ale Karel mi seshora pomůže," řekl eXtra.cz operní pěvkyně Eva Urbanová.

Eva Urbanová během mše vystoupí

9.20 Před Chrámem sv. Víta je už mnoho fanoušků.

Náměstí se pomalu plní

9.15 Na místo dorazila i Jitka Zelenková Ale třeba i Lucie Bílá či Richard Krajčo.

8.45 K Chrámu sv. Víta přicházejí první pozvaní. Mezi nimi Monika Absolonová či Jaromír Hanzlík s manželkou.

Herec Jaromír Hanzlík s manželkou

8.20 "Na základě dohody s rodinou Karla Gotta bude moci veřejnost sledovat průběh zádušní mše na III. nádvoří Pražského hradu prostřednictvím velkoplošné obrazovky. Přístup na III. nádvoří bude pro veřejnost zajištěn výhradně z Hradčanského náměstí branou na IV. nádvoří od 8 hodin až do naplnění kapacity III. nádvoří," uvedla Kancelář prezidenta republiky.

Veřejnost může sledovat průběh zádušní mše prostřednictvím velkoplošné obrazovky

8.16 Přesně v 8 hodin se otevřel vstup přes čtvrté nádvoří. Návštěvníci musí projít bezpečnostní kontrolou.

Prezident Miloš Zeman by se rád pohřbu zúčastnil

8.14 Prezident Miloš Zeman uvedl, že by se rád pohřbu zúčastnil. Pokud bude rodinou Mistra požádán, přednese i projev. Mše se zúčastní i ministr kultury Lubomír Zaorálek.

7.55 Obřad doplní projevy a hudební vystoupení. Kromě kardinála Duky by měla promluvit také legendární herečka Jiřina Bohdalová Operní pěvci Štefan Margita a Eva Urbanová společně zazpívají skladbu Panis angelicus (Andělský chléb) od Césara Francka. Eva Urbanová poté přidá biblickou píseň od Antonína Dvořáka Hospodin je můj pastýř. V podání Lucie Bílé zazní Ave Maria Franze Schuberta a píseň Pie Jesu Andrewa Lloyda Webbera z jeho Requiem. O vystoupení umělce požádala manželka zesnulého umělce Ivana Gottová.

7.24 "Neumím si představit, že bych se nešel s Karlem rozloučit," říká v rozhovoru pro eXtra.cz blízký přítel Mistra skladatel František Janeček. Rozhovor s ním najdete zde: František Janeček poprvé promluvil po smrti Gotta: Bolestivý rozhovor nejen o Ivaně Gottové

Hlas Lucie Bílé se rozezní katedrálou sv. Víta.

7.15 Uctít památku Karla Gotta se chystají stovky pozvaných. Mezi nimi jsou Eva Pilarová, Hana Zagorová, Lucie Bílá, Michal David, Petr Kolář, Jan Adam, Igor Timko, Ladislav Štaidl, Milan Drobný, Lešek Wronka a řada dalších známých tváří. Na mši zazpívají Lucie Bílá, Eva Urbanová a Štefan Margita.

7.00 Sobotní zádušní mše v katedrále sv. Víta je určena pouze pro pozvané, jde přibližně o tisícovku lidí. Zpěvákovi fanoušci ale nemusí smutnit. Mohou se přijít podívat před katedrálu na třetí nádvoří Pražského hradu.

Se zpěvákem se v pátek na Žofín přišly rozloučit desítky tisíc lidí

6.50 Podle nejnovějších informací nechá rodina zpěvákovy ostatky zpopelnit v pražském motolském krematoriu. Obřadu s následnou kremací se budou moct účastnit jen zpěvákovi nejbližší. Kam bude urna s popelem umístěna, rodina doposud neupřesnila. Mluví se o Slavíně.

6.44 Pražský hrad informoval, že bude v sobotu pro turistický provoz zpřístupněn od 14 hodin, a to včetně otevření návštěvnických objektů. Katedrála sv. Víta zůstane uzavřena po celý den.

Královská zahrada zůstane po celý den otevřena standardně od 10 do 18 hodin včetně výstavy 1989: Pád železné opony. Vstup do Královské zahrady (a výstup z ní) bude možný do 14:00 pouze severním vstupem u Letohrádku královny Anny.

Rozloučením s Karlem Gottem na Žofíně jsme sledovali ONLINE: Fronta na pohřeb Karla Gotta byla uzavřena. Mistra uctily desetitisíce lidí

AKTUALIZOVAT

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy