Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Sledovali jste online Pavla Novotného z adventního koncertu Džambulky: Vypukla válka! Macura se chystal znásilnit akci a odstranit navždy Pepu! Byli jsme na místě!

V Uhříněvsi na letošní Vánoce jen tak nezapomenou.
Zdroj: koláž archiv
+ Dalších 8 fotografií

Naše nová bloggerka, která s manželem Josefem spouští v lednu svůj manželský deníček na eXtra.cz, dnes koncertuje v kostele v Uhříněvsi a my budeme při tom obrazem i slovem.

Džambulka vystoupí ve zdejším natřískaném kostele, který od rána hlídá ochranka a nad nímž krouží policejní vrtulník pro případ, že by se někde okolo toulal Zdenda Macura.

Na místě bude adventně naladěný šéfredaktor eXtra.cz Pavel Novotný, který vám, nebudete-li na místě, celý zážitek zprostředkuje, což bude takový pěkný začátek těch letošních svátků.

Online report začíná v 17:00.

17:04

Dobrý večer. Jsem na místě. Měl jsem v noci sen, že to tu o půl šesté bude žít. Ano, nepřijel jsem na koncert Ivety, přijel jsem na očekávaný koncert Zdenka Macury, který se tutově pokusí v místě Ivetina rodiště o nějaký exces. Na místě je zatím pár farníků, v křoví poznávám dva paparazzi a v policejní vysílačce, kterou mám v autě, slyším, že v pohotovosti jsou i zdejší policisté. Advent je prostě v Uhříněvsi specifický :-)

17:17 Vše připraveno

Na místě jsou všechna bulvární média z Česka a Slovenska a štáb CNN. Iveta by měla dorazit během patnácti minut, pomalu se scházejí i farníci, mající adventní náladu. Vánoce tu čiší doslova ze všech. Nikdo sem nepřijel parazitovat na poklidné akci zdejší diecéze…

17:26 Macura se blíží, zvěsti nelhaly

Dopravní policie hlásí kolegům, že po dálnici D1 se blíží podezřelá kolona, v jejímž čele je vůz s nápisem: Zdeněk Macura – Bič boží! Před kostelem je dav diváků, kteří jen zírají, že jejich počet stále převyšuje počet novinářů. Někteří kroutí hlavou. Asi nad pomalostí hostesek u vchodu. Nevím. Napětí vrcholí.

17:30 Policie je na místě

Zatím bez vrtulníku, ale vyzbrojena a nervózní.

17:43 Na místě to je zábavné

Dav lidí před kostelem, řada stojí i přes ulici a volá blízkým, že Uhříněves okupuji. Koncert má začít za patnáct minut. Nikdo z hlavních aktérů tu zatím není…

17:45 Macura přijede v kostýmu!

Zdroje z finské ambasády hlásí, že Zdeněk Macura si tu ráno vypůjčil kostým duchovního! Bylo to kvůli dnešnímu večeru? Uvidíme.

17:46 Kočandrle je tu, lidi mohou dovnitř

Vladimír Kočandrle, hlavní opat farnosti, dává venku rozhovory a na jeho nenápadné gesto začali pouštět! V policejní vysílačce slyším kódovanou zprávu morseovkou, která zní: „Bacha, za pět minut jsme tam, Macura je při řízení evidentně neklidný, v očích má běs, posíláme posily a helikoptéru.“

17:54 Rychtář přijel bez Ivety

Zdraví média krátkým proslovem, farníci se děsí, že vystoupí pouze Rychtář bez Ivety, ten je uklidňuje, že je jen předskokan. Na místě jsou i policisté v civilu, z kostela se ozývá chór. Sbor zpívá Zdrávas Maria, Vánoce vypukly naplno.

18:04 Macura je tu!

Stojí naproti u hospody a telefonuje, dav novinářů přebíhá silnici a policie se na místě strachuje o jejich bezpečnost. Dopravní situace v Uhříněvsi je na stupni čtyři až pět.

18:10 Na místě je chaos

Macura vnikl do kostela, kde je narváno, pár nasraných farníků nadává na hyeny, zbytek je spokojen, že je živo – přišli přece na Macuru. Čekáme na Ivetu, pro kterou odjel Rychtář se synem. Přítomní: média 40 osob, věřící, fanoušci adventních koncertů a církevních institucí: 10 kusů, prostý zvědavý lid natěšený na show s Macurou a Pepou: 200 kusů.

18:20 Macura se vmíchal mezi diváky

Ven už ho jen tak nedostanou, tohle ochranka trošku podcenila. Odchází několik diváků, kteří přišli na Ivetu a její komorní akci pro spoluobčany, v kostele je rušno, diváci nadávají na média, média nadávají, kde je Iveta, policie nadává na přesčasy, které jim v neděli nikdo neproplatí, Rychtář nadává na ochranku a někde vyzvedává Ivetu. Kočandrle někam telefonuje. Štáb ČT, který točí dokument o bulváru, nadšeně vychutnává situaci, pod sakristií stojí režisér Vít Klusák a pochvaluje si celkovou atmosféru…

18:20 Proč nevybírají vstupné?

Kostel je narvaný, mnozí se nedostali ani dovnitř, vybírat dvě stě za vstup… Zoufalý tatínek vysvětluje na schodech synkovi s památníčkem, že všechno má svůj čas a určitě se dočká… Říkal to prý pan Rychtář, takže cajk. Sbor v roli předskokanů začíná trochu nudit, diváci se spíš baví sledováním Macury a jeho přemisťováním v sále sem a tam, tu je pod kazatelnou, tu u oltáře, sbor musí trpět, že mu ten divný pán s loknami krade show.

18:30 Iveta je tu, má krásné šaty od návrháře Jakuba Halouzka

Vstupuje zadem, Rychtář lustruje média… Fotografové některých médií musí jít předem a obíhají kostel, koncert začíná, lidí šílí, Macura je dnes večer podivně neklidný, stojí deset metrů od Ivety, mezi nimi je ochranka.

18:34 Chaos v zákulisí

Josef Rychtář právě zjistil, že je návrhář Jakub Halouzka kamarád s Macurou, který se prsí, že se na střihu šatů a podobě volánků podílel, Rychtář zvažuje změnu kostýmu, ale Iveta již na jevišti zpívá. Rychtář nakonec konstatuje, že střih se Zdeňkovi na rozdíl od únosu celkem povedl, a dál úkoluje ochranku a jde organizovat kiosek s občerstvením a merchandisem Ivety… Někteří diváci koncertu se čílí nad klidným průběhem příchodu Macury a absencí rvačky, kvůli které přišli, několik lidí v kostele se stále tváří, že přišli hlavně na koncert…

18:40 Iveta zpívá živě a moc jí to sluší

Polovina diváků v sále visí pohledem na ní, polovina na Macurovi, zbytek stíhá monitorovat Rychtáře. Jeden důchodce se nad celým spektáklem modlí k Bohu a ptá se: „Proč?“

18:42 Macura TASIL PŘEKVÁPKO

Právě sdělil našemu konfidentovi ve sboru, že má s sebou záznam Ivety, na kterém je zbědovaná, zatím prý nejhorší, co kdy ukázal. Navíc má prý u sebe jakési soudní dokumenty, které chce zrovna dnes prezentovat médiím. Novináři nevědí, co dřív – točit a fotit Ivetu, nebo nervózního Pepu? A k tomu hlídat Macuru, který může kdykoli začít střílet, zpívat, mlátit Pepu nebo pořádat tiskovku. Velmi se bavím. Sám sedím v autě před kostelem, odkud stále vycházejí diváci s dětmi, které jsou dost zmatené z toho, co viděly. Jejich rodiče vypadají spokojeně, viděli Pepu, Ivetu a Macuru, soudní dokumenty ani zbytek koncertu je nezajímají, aby taky jo, vždyť za chvíli jsou v televizi zprávy a doma stydne večeře.

18:44 Šíří se fáma, že na konci jako přídavek vystoupí Pepa, Iveta i Macura a společně na znamení usmíření zazpívají Zdrávas Maria!

18:50 Tři oříšky pro Popelku, lidé zpívají s Ivetou, přidávají se i všechny tři ochranky

Vánoční atmosféra všechny pohltila. Odjíždějí první média, co taky tady, že jo. Hlavní bod programu – příjezd Macury – je za námi a Knoflíky lásky, vrchol koncertu, už slyšeli na Impulsu mockrát. Několik diváků poznalo režiséra Víta Klusáka, autora filmu Český sen, a nakvašeně se ho ptají, co tu dělá s veřejnoprávním štábem. Klusák jim sděluje, že točí dokument o pedofilii kněží a je tu náhodou… Jedna farnice, asi osmdesátiletá stařena, která má vnuka mezi ministranty, skoro omdlívá.

18:53

Venku pokuřuje euforická fanynka Ivety z Městce Králové, v ruce má CD, na které získala podpis nejen Ivety, ale i Macury a Rychtáře, a radost jí kalí jen autogram Kočandrleho, který vůbec nechtěla, ale on se prý neptal.

19:02 Dojemná chvilka

Hej pane diskžokej společně se sborem, vlevo u pódia stojí Pepa a nad ním se skví Ježíš Nazaretský – spektakulární pohled, ze kterého jsou cítit esenciální Vánoce. Dostávám informaci, že se ale právě začal otáčet v hrobě.

19:27 Macura činí prohlášení

Plánovaný happyend s videem Ivety v zuboženém stavu nebude, prý je spokojen, že prolomil bariéru a bylo mu umožněno v klidu přijít a vše zhlédnout. Hezký akt, advent dělá své. Poté se chystá k odjezdu a několik diváků a fanoušků boxu píská, lidé tleskají Ivetě, byla ve formě a koncert se povedl. Policisté uklízejí obušky a paralyzéry. Macura se podepisuje teenagerkám, desítky fans čekají na Ivetu. Na zklamaného Kočandrleho nečeká nikdo, ne, ani Csáková…

19:30

Dnešní online končí, psal bych dál, ale přemáhá mě dojetí, počkám na tombolu, kterou losuje v osm syn Pepy Rychtáře. Pěkný večer všem a hezké svátky přeji!

Související články

Další články