Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

ONI HO SNAD PUSTÍ! Důkazy proti Kramnému jsou zfalšované, je to podvrh, tvrdí soudní znalec

Tyhle snímky prý hovoří jasnou řečí.
Zdroj: archiv TN.cz
Zásadní důkaz proti Kramnému je zfalšovaný. Klára ani Monika nezemřely po zásahu elektrickým proudem. Tvrdí to soudní znalec Radek Matlach. Své tvrzení opírá o snímky, které uveřejnil portál TN.cz.

Materiály soudních znalců z Ostravy, které byly hlavním důkazem proti Kramnému, byly zfalšované. Je to podvrh. Tvrdí to soudní znalec Radek Matlach.

„Soudní znalci z Ostravy a Českých Budějovic tvrdili, že na kůži Moniky K. je jasně patrný výbled, který je právě charakteristický pro zásah elektrickým proudem. Na snímku, který byl pořízen ještě v Egyptě před pitvou, je ale jasně vidět, že tam nic takového není,“ uvedl pro TN.cz Matlach.

Smrt po zásahu elektrickým proudem je podle Matlacha vyloučena. Matlach je přesvědčen, že Monika a Klárka zemřely jinak.

„Mikroskopický pohled na místo, kudy měl údajně proud do těla vstoupit, ukazuje rozšířené cévy napěchované krví. Ostravští znalci to prezentovali u hlavního líčení jako známku zásahu proudem. Vše je ale jinak. Dle odborné literatury je charakteristickým rysem průchodu elektrického proudu naopak silný stah cév s nepřítomností červených krvinek, jinak by typický výbled nevznikl. Přítomnost červených krvinek toto jasně vyvrací,“ uvedl Matlach.

A nyní to nejhorší! Matlach tvrdí, že důkazy byly zfalšované. „Problém je hlavně ve fotografiích, které jsou ve spise vedeny jako klíčový důkaz. Já jsem už u hlavního líčení upozorňoval na příliš nápadnou shodu snímků vzorků srdeční tkáně matky a dcery. Za prvé: Tři pruhy, které tam jsou vidět, by nebyly u dvou osob tak podobné. Za druhé: Vypadá to spíše jako mechanická vada, kterou způsobil nůž na krájení vzorků. Rozhodně taková podoba neodpovídá deformaci po zásahu proudem u dvou osob,“ uvedl pro TN.cz Matlach.

Jana Rejžková, která Kramného hájí, je také přesvědčená, že došlo k zfalšování důkazů. „Jde o jeden jediný obrázek, který je prezentován jako nález u dvou rozdílných osob,“ říká Matlach. Někdo s důkazním materiálem manipuloval a měl by za to nést trestní odpovědnost, jsou přesvědčeni ti, kteří Kramného hájí.

Radek Matlach je přesvědčen, že soudní znalci z Ostravy i soudní znalec z Českých Budějovic udělali chyby. Web TN.cz soudní znalce požádal o reakci. Ti ale sdělili, že v této fázi případu je váže mlčenlivost.

Pokud má Matlach pravdu a důkazy proti Kramnému byly opravdu zfalšované, mohlo by to znamenat obnovení celého procesu. Kramný zatím od soudu první instance dostal za vraždu Moniky a Klárky 28 let. Nyní pevně věří, že Matlachovo zjištění ho dostane ven z kriminálu.

Související články

Další články