Materiály soudních znalců z Ostravy, které byly hlavním důkazem proti Kramnému, byly zfalšované. Je to podvrh. Tvrdí to soudní znalec Radek Matlach.

„Soudní znalci z Ostravy a Českých Budějovic tvrdili, že na kůži Moniky K. je jasně patrný výbled, který je právě charakteristický pro zásah elektrickým proudem. Na snímku, který byl pořízen ještě v Egyptě před pitvou, je ale jasně vidět, že tam nic takového není,“ uvedl pro TN.cz Matlach.

Smrt po zásahu elektrickým proudem je podle Matlacha vyloučena. Matlach je přesvědčen, že Monika a Klárka zemřely jinak.

„Mikroskopický pohled na místo, kudy měl údajně proud do těla vstoupit, ukazuje rozšířené cévy napěchované krví. Ostravští znalci to prezentovali u hlavního líčení jako známku zásahu proudem. Vše je ale jinak. Dle odborné literatury je charakteristickým rysem průchodu elektrického proudu naopak silný stah cév s nepřítomností červených krvinek, jinak by typický výbled nevznikl. Přítomnost červených krvinek toto jasně vyvrací,“ uvedl Matlach.

A nyní to nejhorší! Matlach tvrdí, že důkazy byly zfalšované. „Problém je hlavně ve fotografiích, které jsou ve spise vedeny jako klíčový důkaz. Já jsem už u hlavního líčení upozorňoval na příliš nápadnou shodu snímků vzorků srdeční tkáně matky a dcery. Za prvé: Tři pruhy, které tam jsou vidět, by nebyly u dvou osob tak podobné. Za druhé: Vypadá to spíše jako mechanická vada, kterou způsobil nůž na krájení vzorků. Rozhodně taková podoba neodpovídá deformaci po zásahu proudem u dvou osob,“ uvedl pro TN.cz Matlach.

Jana Rejžková, která Kramného hájí, je také přesvědčená, že došlo k zfalšování důkazů. „Jde o jeden jediný obrázek, který je prezentován jako nález u dvou rozdílných osob,“ říká Matlach. Někdo s důkazním materiálem manipuloval a měl by za to nést trestní odpovědnost, jsou přesvědčeni ti, kteří Kramného hájí.

Radek Matlach je přesvědčen, že soudní znalci z Ostravy i soudní znalec z Českých Budějovic udělali chyby. Web TN.cz soudní znalce požádal o reakci. Ti ale sdělili, že v této fázi případu je váže mlčenlivost.

Pokud má Matlach pravdu a důkazy proti Kramnému byly opravdu zfalšované, mohlo by to znamenat obnovení celého procesu. Kramný zatím od soudu první instance dostal za vraždu Moniky a Klárky 28 let. Nyní pevně věří, že Matlachovo zjištění ho dostane ven z kriminálu.