Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Ondy Mikula: 3 200 000 sle­dujících, nejoblíbenější a nejtajemnější TikToker u nás

Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
TIK TOK
Není to tak dávno, co českým vodám TikToku kraloval Adam Kajumi. Poté jej ale sesadil Ondy Mikula. Ten v dubnu minulého roku překročil milion sledujících. V současné době má tento osmnáctiletý student ostravského gymnázia neuvěřitelných 3,2 milionu sledujících a všichni se ptají: ,,Jak k tomu, sakra, ten kluk přišel?!’’

Za poslední dva roky si TikTok prošel mnohým. Transformací z Musical.ly, dosažením milníku 1,5 miliardy stažení a masivním růstem na současných 800 milionů aktivních uživatelů.

Ondřej Mikulka alias Ondy Mikula je králem českého TikToku

Nikdo v našich končinách nereprezentuje tenhle rapidní nárůst lépe než Ondřej Mikulka, který na TikToku funguje pod přezdívkou Ondy Mikula. Ten právě za ony dva roky vyrostl z nuly na 3,2 milionu sledujících. A kdo by si myslel, že ho sledují pouze u nás v Česku a na Slovensku, je na omylu. Své fanoušky má i v zahraničí. V drtivé většině ho sledují víc holky než kluci. Dle svých slov za tenhle raketový růst vděčí především tomu, že točí pravidelně a jeho videa mají různé náměty.

Peníze má z „dárků“ od sledujících

Nehledě na obrovský počet Ondrových stoupenců, TikTok samotný mu zatím moc peněz neposílá. Společnost se doposud nedostala do bodu, kdy by na platformě spustila reklamy naplno a vyplácela tak tvůrcům peníze, jako je tomu například u YouTube. Ondrovi tak plyne příjem ,,pouze’’ z reklamních aktivit (byl součástí kampaně na ChupaChups) nebo z digitálních dárků, které mu fanoušci v průběhu živého přenosu na TikToku posílají a on si je posléze smění na peníze. Uživatelé si dárky kupují za ,,coiny’’ a ty, jak už správně tušíte, si kupují za tradiční peníze.

Proč je Ondy Mikula tak populární?

Z TikTok komunity zaznívá celá řada názorů, které se snaží vysvětlit Ondrovu popularitu. Často se spekuluje, že jeho čísla nejsou skutečná, že neodpovídají aktivitě jeho profilu. Relevantní důkazy pro toto obvinění ale nejsou.

Ať už pravda leží kdekoliv, nevypadá to, že by to mělo na Ondrovo fungovaní zásadní vliv. Ačkoliv si své soukromí velmi střeží, rozhovory do médií prakticky neposkytuje a na sociální sítě vypouští pouze to, co opravdu chce (například jeho instagramový účet je soukromý), daří se mu v rámci platformy udržet své výsadní postavení a upevňuje si jej i spoluprací s dalšími zahraničními ,,tiktokery’’, jako je například Chasee Hudson (na TikToku ho najdete pod přezdívkou @lilhuddy a má 8,7 milionu sledujících).

Související články

Další články