Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Ondřej Vetchý slaví 60: Radost mu dělají dcery Veronika s Rebekou a syn Áron

Ondřej Vetchý s manželkou Irenou
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 9 fotografií
NAROZENINY

Čas se nedá zastavit, a tak přibyl do kategorie šedesátníků i oblíbený český herec Ondřej Vetchý. Otec tří dětí má na svém kontě celou řadu velkých rolí, ve kterých vyniklo jeho nezaměnitelné charisma. Momentálně se do kin chystá snímek Prezidentka, kde si Vetchý zahraje vedle Ani Geislerové. Podle Bioscopu bude film mimo jiné o tom, že všichni toužíme po pochopení a spřízněné duši.

Herec Ondřej Vetchý pochází z Jihlavy a svůj filmový debut si odbyl ve snímku Leť, ptáku, leť! Bavilo ho to také na divadelních prknech, hrál v Činoherním klubu v Ústí nad Labem, pak v Divadle E.F. Buriana. Od roku 1989 je členem hereckého souboru pražského Činoherního klubu a také externě spolupracuje s Divadlem Járy Cimrmana.

Slavné role Ondřeje Vetchého

Na svém kontě má řadu skvělých rolí. Posuďte sami, kde všude zářil: S čerty nejsou žerty, Obecná škola, Kolja, Babí léto, Okresní přebor, Případy 1. oddělení, Po strništi bos nebo Ženy v běhu. A bylo toho samozřejmě mnohem víc.

Není divu, že byl čtyřikrát nominován na Českého lva, kterého v roce 2012 získal za Okresní přebor. Prvenství si odnesl také v roce 2010 v divácké anketě TýTý.

Ondřej Vetchý ve filmu Prezidentka

Momentálně na filmová plátna míří snímek Prezidentka, kde si Vetchý zahraje po boku herečky Ani Geislerové. Oba spolu hráli hlavní role už ve filmu Pohádky pro Emu. „Náš film může být inspirací a minimálně lidem ukázat, že za rolemi, které každý den hrajeme, jsme stále lidmi. Že všichni toužíme po pochopení a spřízněné duši,“ uvedl pro Bioscop režisér Rudolf Havlík.

Ondřej Vetchý je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru Veroniku (37), podruhé se pak oženil s psycholožkou Irenou, se kterou má dceru Rebeku (17) a syna Árona (11).


Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy