Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Ondřej Vetchý pod palbou nenávistných komentářů: Za pomoc Ukrajině se stal obětí šikany

Herec Ondřej Vetchý.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 6 fotografií
pomoc

Známý český herec Ondřej Vetchý se v prosinci loňského roku stal podporovatelem kampaně, jejímž cílem je nákup deseti tisíc dronů pro válkou sužovanou Ukrajinu. Filmová hvězda se ale ihned stala terčem útoků na sociálních sítích, kde kolují jeho pozměněné fotografie. Pro web iDnes.cz se k věci vyjádřil spolupořadatel kampaně, analytik Milan Mikulecký, který tvrdí, že Vetchý počinům dezinformátorů vůbec nerozumí. 

Útoky dezinformátorů

Výběr dostatečného finančního obnosu na výrobu nejméně deseti tisíc dronů pro Ukrajinu je cílem českého spolku Skupina D. Předsedou sdružení se stal slavný český herec Ondřej Vetchý. Za svou podporu pomoci Ruskem terorizované zemi je na sociálních sítích Vetchý pod palbou nenávistných komentářů a výhružek.

Na útoky na Ondřeje Vetchého upozornil bloger Jiří Hrebenar, který nepopírá, že je „sluníčkář a hrdý podporovatel demokracie a politiky Václava Havla“. „Ondřej Vetchý je spoluzakladatelem a předsedou spolku Skupina D, jehož hlavní činností je zajištění financování, výroby dronů Nemesis, ale i jejich přímá distribuce k ukrajinským vojákům. Spolek vznikl 13. 12. 2023 a proruští slouhové, dezinformátoři spolu s neofašisty kvílí jako podsvinčata, protože zjistili, že Vetchý ze seriálů a filmů podporuje drony pro Ukrajince na boj proti ruským okupantům,“ uvedl Hrebenar na sociální síti X.

Podle blogera prý hercovi odpůrci graficky upravují jeho fotky. „Dokonce mají flasteneckou grafiku Vetchého v triku Azova, velkými písmeny vykřikují po komunisticku cosi o komediantské lůze,“ dodal ve svém příspěvku Jiří Hrebenar.


Podpora vojáků

K situaci se vyjádřil i další člen spolku D, analytik a bezpečnostní expert Milan Mikulecký, který potvrdil snahy dezinformátorů. „Ondra na sobě měl tričko zásahovky z Dukovan, ale oni z toho udělali tričko batalionu Azov. Ondřej ty lidi nechápe. Podle něj jdou přesně proti svému přesvědčení, protože když Ukrajinu nepodpoříme, bude zde za chvíli patnáct milionů uprchlíků,“ řekl Mikulecký pro web iDnes.cz. Sám Vetchý se ale k situaci nevyjádřil.

Vetchého podporu skupině D ocenila i řada známých vojáků, jako bývalý mluvčí armády plukovník Ivo Zelinka. „Ondřej Vetchý přesně ví, co dělá. Je to jeho dlouhodobý postoj. Je mu jasné, že tím riskuje, ale stojí mu to za to. Víc takových lidí,“ napsal Zelinka na síť X.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy