Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Ondřej Soukup promluvil o náročné spolupráci se zesnulým Jakubiskem. Bylo to strašný, stejně by všechno nejradši předělal, tvrdí

+ Dalších 13 fotografií

Nejen o režisérovi Juraji Jakubiskovi, ale i jeho ženě a producentce Deaně Horváthové promluvil na premiéře snímku Perinbaba a dva světy hudební skladatel Ondřej Soukup. Podle něj byla slovenská filmařská ikona velmi originální osobnost, se kterou ale nebyla spolupráce vždy snadná. „Bylo to příšerný. On to z jeho strany nebyl ani tolik perfekcionismus, jako spíš věčné hledání,“ řekl Soukup v rozhovoru pro eXtra.cz.

Premiéra filmu Perinbaba a dva světy, který je pokračováním pohádky z roku 1985, se odehrála ve středu večer v pražském Slovanském domě. Redakce eXtra.cz vyzpovídala skladatele Ondřeje Soukupa, který se na hudbě ke snímku podílel společně s Janem Jiráskem.

Juraj Jakubisko byl naprosto originální režisér. Je to jiné filmové vidění, jiný děj... Já si myslím, že to diváky zaujme. Jsou tam věci, které neuvidí ve standardních pohádkách, tam je ten způsob tvorby úplně jiný. Juraj byl svůj, osobitý a bylo fantastické s ním pracovat,“ uvedl Soukup. Hned poté ale připustil, že nešlo o spolupráci vždy jednoduchou.


„Stejně by to předělal“

Bylo to příšerný. On to z jeho strany nebyl ani tolik perfekcionismus jako věčné hledání. On chtěl pořád vylepšovat, tvořit dál a dál. Dřív přišla premiéra a on tu práci musel zastavit. Teď přišel covid, takže se pracovalo další dva roky dál. Juraj byl takový, že nikdy nebyl spokojený s výsledkem a snažil se pořád něco změnit a vylepšit,“ řekl Ondřej Soukup na premiéře. Ocenil také producentskou práci vdovy po Jakubiskovi Deany Horváthové, která snímek po smrti manžela dokončila.

„Myslím, že by byl určitě spokojen. On to dodělal do konce a ještě, když už odešel, tak za mnou přišla Deana s takhle tlustým sešitem, kde byly jeho poznámky – co dát jinam, co přestřihnout, co udělat jinak. Sice to trvalo dlouho, ale my jsme to udělali. Všechno jsme ještě předělali podle jeho poznámek. I když teď mě tak napadá, že vlastně nebude spokojenej. Nebude, stejně by to předělal,“ dodal skladatel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy